پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۶:۵۴

تخصیص ۳۵میلیارد ریال منابع قرض‌الحسنه در ایام آغازین اعطای وام جدید ازدواج توسط بانک قرض‌الحسنه مهر

بیش از ۳۵میلیارد ریال منابع قرض‌الحسنه در اولین روزهای ابلاغ بخشنامه جدید وام ازدواج در استان تهران در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تخصیص یافت.

بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانکی که به دلیل رویکردهای حمایتی خود و اجرای گسترده برنامه‌های مسئولیت اجتماعی از یک سو و برنامه‌ها و طرح‌ها و خدمات خود از سوی دیگر، بیشتر یک بانک اجتماعی حامی مردم است تا یک بنگاه اقتصادی تجاری، توانسته است در طول فعالیت خود، تأثیرات ارزنده‌ای را در ارتقای توان اقتصادی و بهبود معیشت اقشار مختلف مردم ایجاد کند.

دقت به امر ازدواج جوانان و تامین خرد مالی در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای تسهیل مقوله ازدواج، ماموریت پر اهمیت این بانک است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور برطرف کردن بخشی از مشکلات حوزه ازدواج جوانان به عنوان نخستین بانک کشور پس از ابلاغ دستور العمل بانک مرکزی به افزایش مبلغ تسهیلات اعطایی از ۱۵۰میلیون ریال به ۳۰۰ میلیون ریال در این حوزه اقدام کرد.

در این حوزه، کلیه پرداخت ها بر اساس ثبت نام متقاضیان در سامانه بانک مرکزی می باشد که پس از طی مراحل قانونی به بانک معرفی شده و با تعیین شعبه و تکمیل پرونده می توانند تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی در قالب عقد قرض الحسنه دریافت کنند.

بنا بر این گزارش، تنها با گذشت ۲۴ ساعت از ابلاغ بخشنامه تسهیلات جدید ازدواج ، بیش از ۳۵ میلیارد ریال بودجه برای اعطای این وام تنها به شعب استان تهران اختصاص داده شد و متقاضیان به شعب مربوطه راهنمایی شدند.

سلطانیان مدیر شعب استان تهران در این رابطه می گوید: بانک قرض الحسنه مهر ایران همواره سعی نموده حامی جوانان باشد و این بار نیز برای پاسخگویی به نیاز جوانان پیشتاز پرداخت تسهیلات ازدواج سیصد میلیون ریالی است.

وی با ترسیم اهداف و آرمان های بانکداری اسلامی، ازدواج را از مهم ترین سر فصل های مصارف در قرض الحسنه قلمداد نمود و خاطر نشان کرد: از نظر شرعی، تشکیل خانواده یک فریضه الهی است و قطعا آسان سازی این امر نزد خداوند متعال، بسیار پسندیده اخواهد بود.

سلطانیان افزود: ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از دیگر برنامه های بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۹۸ خواهد بود تا در کنار حمایت از اقشار ضعیف تر و تسهیل در فرایند ازدواج ، ایجاد اشتغال و آبادانی کشور نیز حاصل شود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=10157
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)