شنبه 13 آوریل 2019 - 14:21

برگزاری گردهمایی‌های مسئولان شعب یک شهر و ۴ استان بانک ایران‌زمین (+تصاویر)

نخستین گردهمایی‌های سال ۹۸ شعب بانک ایران‌زمین در شهر مشهد، استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و همچنین استان کرمان برگزار شد.

نخستین گردهمایی‌های مسئولان شعب بانک ایران‌زمین در شهر مشهد، استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و همچنین استان کرمان به‌صورت جداگانه و در قالب سه جلسه برگزار شد.

* برگزاری گردهمایی مسئولین شعب مشهد بانک ایران‌زمین

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک ایران‌زمین، اولین گردهمایی سال ۹۸ شعب مشهد بانک ایران زمین، با حضور مدیر، معاونین منطقه و مسئولین شعب شهر مشهد پس از زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت رضا (ع) برگزار شد.

در آغاز این همایش میثم شمس آبادی مدیر منطقه ضمن تبریک سال جدید اذعان داشت: سال ۹۷ با تمام فراز و نشیبهایش به پایان رسیده و هم اکنون در سال نو امید است با برنامه ریزی صحیح و تلاش یکی از بهترین و موفق ترین سالهای خدمتی خود را رقم بزنیم.

شمس آبادی برنامه ریزی را به عنوان یکی از وظایف اصلی مدیریت در کلیه سطوح سازمان دانست و از آن به عنوان یک فرآیند مستمر و دائمی با هدف بهره برداری از فرصتها و تهدیدها یاد کرد و از مسئولین حاضر در جلسه خواست با تمرکز بیشتر بر کارگروهی نسبت به شناسایی بازارهای هدف منطقه ای و سپس فرا منطقه ای اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: بنا به برنامه ریزی های صورت گرفته در این مدیریت از ابتدای سال ۹۸ و بر اساس سرکشی های انجام شده شعب، در پایان هر ماه آنالیز عملکردی تهیه و به عنوان سابقه شعبه ثبت خواهد شد که در آن میزان تحقق اهداف عملکردی، مشارکت در کار تیمی، مشتری مداری و تکریم مشتری، رفتار سازمانی و . . . مورد بررسی قرار خواهد گرفت لذا انتظار میرود کلیه فعالیتهای شعب با هدف جذب و حفظ منابع، معرفی شایسته خدمات بانک و کسب رضایت مشتری صورت گیرد.

سلیمانی راد معاون استان گزارشی از عملکرد شعب در سال ۹۷ ارائه کرده و به تحلیل هر یک از شعب از منظر منابع، مصارف، وصول مطالبات، بانکداری مدرن، صدور ضمانتنامه و . . . پرداخت و اظهار امیدواری کرد با خیزش صورت گرفته در سال ۹۷ و با برنامه ریزی صحیح و همت کارکنان انتظار می رود شاهد اوج گیری بانک ایران زمین در سال ۹۸ باشیم. وی یکی از مهمترین اهداف سال جدید را به حداقل رساندین ریسک اعتباری عنوان کرد.

در ادامه رضوی دیگر معاون استان ضمن تاکید بر پیگیری جدی تر جشنواره پایانه‌های فروشگاهی و همراه بانک در مدت باقیمانده به مسائلی از جمله رعایت نظافت و حفظ آراستگی در شعب، ترغیب پرسنل به تکریم مشتری، برنامه ریزی در راستای تحقق اهداف تعیین شده سال ۹۸، نظارت مسئولین شعب بر اسناد حسابداری شعب، رعایت مسائل امنیتی از قبیل برهم زدن رمز گاو صندوقهای شعب و خودپردازها قبل از خروج از شعبه پاسخ به موقع به مکاتبات و . . . اشاره کرد.

در پایان نظرات و پیشنهادهای روسای شعب مشهد مطرح و توسط مدیر منطقه مورد ارزیابی و پاسخ قرار گرفت.

* برگزاری جلسه روسای شعب منطقه ای بانک ایران زمین

در همین حال، اولین جلسه روسای شعب استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۸با هدف بررسی عملکرد شعب در سال گذشته و ابلاغ اهداف، برنامه ها و سیاست های سال جاری برگزار شد‌.

در ابتدای جلسه روسای شعب استان‌های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد “حسن شاهی” مدیر شعب این استان ها ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه،گفت: نقش برنامه ریزی در مدیریت سازمان چه در سطح مدیران عالی، مدیران میانی و چه در بین کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه افزود: برنامه ریزی یکی از مهمترین وظایف مدیر است و شامل پیش بینی اهداف و اقدامات لازم برای رویارویی با تغییرات احتمالی حین دستیابی به این اهداف است.

حسن شاهی همچنین اظهار داشت: برنامه ریزی یک نظام تصمیم گیری است مبنی بر اتخاذ تصمیم در خصوص اینکه سازمان چه برنامه ای برای آینده خود دارد. از این رو از تمامی مسولین شعب به عنوان یک مدیر انتظار می رود در همین روزهای ابتدای سال با برنامه ریزی جامع و هدفمند در راستای تحقق اهداف عالی بانک گام بردارند.

وی درباره اهم وظایف یک مدیر گفت: از مهمترین وظایف یک مدیر در حوزه مدیریت می توان به اطمینان از عملکرد روزانه کارکنان، هدف گذاری، برقراری ارتباط، انگیزه دادن به کارکنان، تقسیم وظایف،سیاست گذاری، آموزش و ارزیابی اشاره کرد.

مدیر شعب منطقه همچنین ضمن ابراز خرسندی از داشتن مدیران جوان به عنوان روسای شعب، خاطر نشان کرد: تقویت رفتار حرفه ای، اعتماد به یکدیگر، روابط میان فردی، و تغییرات گام به گام می تواند کمک شایانی برای موفقیت هرچه بیشتر و سازگاری با محیط کار باشد.

* گردهمایی مسئولین شعب و دوایر ستادی مدیریت شعب استان کرمان

همچنین اولین گردهمایی مسئولین شعب و دوایر ستادی مدیریت شعب استان کرمان با حضور مدیر استان با هدف بررسی عملکرد سال گذشته و ابلاغ برنامه های سال جاری برگزار شد.

در ابتدا مدیر استان ضمن تبریک به مناسبت سال جدید و تبریک ایام شعبانیه و تقدیر و تشکر از شعب بابت رسیدن به اهداف گزارشی از عملکرد شعب استان طی سال گذشته ارائه و به بررسی ظرفیت ها و نقاط ضعف و قوت شعب پرداخت.

خواجوئی با اشاره به لزوم اطلاع کلیه پرسنل از وضعیت شعب محل خدمت اعم از منابع، مصارف، مطالبات و مشتریان هدف عنوان کرد: مسئولین شعب موظفند گزارش گردهمایی ماهانه استان و اطلاعات مربوط به شعب تحت نظارت خود را طی جلسات هفتگی داخل شعب با پرسنل مطرح و مورد بررسی قرار دهند و نسبت به برنامه ریزی و تدوین اهداف بازاریابی اقدام نمایند و ضمن آموزش متصدیان امور بانکی با استفاده از تجربیات همکاران قدیمی و با تجربه زمینه تربیت روسا و معاونین آینده بانک فراهم گردد.

خواجویی با تاکید بر ورود بانکداری به عصر دیجیتال و نظام های نوین پرداخت گفت: با توجه به چشم انداز تعیین شده بانک ایران زمین در سال ۱۴۰۰ و حرکت به سمت بانکداری تمام دیجیتال، همچنین نقش تلفن های همراه و تسهیل در روشهای جدید پرداخت که موجب پدیدار شدن ظرفیت قابل توجهی برای بانکها شده، لازم است تمام توان خود را جهت افزایش تعداد کاربران خدمات همراه بانک و آموزش به مشتریان بکار ببندیم تا بدین ترتیب شرایط را جهت رفاه حال بیشتر مشتریان محترم بانک فراهم آوریم.

در ادامه صفا معاون اجرایی استان بر لزوم تمرکز هر چه بیشتر بر اهداف تعیین شده و مدیریت و کنترل مطالبات شعب تا پایان سال با در نظر گرفتن تکریم مشتریان اشاره داشته و افزود: کلیه فعالیت ها در بانک از جمله اقدامات بازاریابی، تحقق اهداف، وصول مطالبات، ارائه تسهیلات، صدور ضمانت نامه و . . . تنها در سایه رضایت مشتری از نحوه ارائه خدمات بانکی توسط بانکداران ارزشمند بوده و به مفهوم خدمات معنی می دهد لذا باید با رعایت نکاتی از قبیل آراستگی ظاهری و کلامی، پوشش تعریف شده در بانک، تقویت خدمات شعب اعم ازسرویس به موقع خودپردازها، برخورد مناسب و . . . تصویر ذهنی ایده آلی از بانک ایران زمین برای مشتریان بانک بوجود آوریم.

صفا حضور با ارزش بازنشستگان نظام بانکی در مجموعه بانک ایران زمین را موهبتی دانست که تا به امروز با راهنمایی بجا و در اختیار قرار دادن تجربیات ارزشمند خود به کارکنان این بانک زمینه ساز رشد پرسنل نسل جوان شده اند. سپس ضمن تشکر از زحمات مسئولین محترم شعبی که در پایان سال به اهداف منابع و طرح اوج رسیده بودند با اهدای لوح تقدیر به رسم یادبود تقدیر و تشکر به عمل آمد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=10202
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)