شنبه 13 آوریل 2019 - 12:31

احداث واحدهای پتروشیمی، نیروگاه برق و بیمارستان با تسهیلات بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات شعبه میرداماد تسهیلاتی برای احداث واحدهای پتروشیمی، نیروگاه برق و بیمارستان اعطا کرد.

رییس شعبه میرداماد بانک توسعه صادرات گفت: این شعبه تسهیلاتی را برای احداث واحدهای پتروشیمی، نیروگاه سیکل ترکیبی و دو واحد بیمارستانی در تهران پرداخت کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی، محمد حبیبی در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک توسعه صادرات افزود: این شعبه با پرداخت ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۳۵ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل منابع بانک تامین مالی پروژه ملی پتروشیمی کردستان را برعهده گرفته است.

وی افزود: این شرکت همچنین موفق به دریافت ۷۵ میلیون یورو از محل حساب ذخیره ارزی در چارچوب تسهیلات شده است.

وی در خصوص یکی دیگر از مهمترین پروژه های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس تاکنون گفت: تسهیلاتی به مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو توسط شعبه میرداماد جهت احداث نیروگاه سیکل ترکیبی پره سرمپنا با ساختار BOT با ظرفیت ۹۶۸ مگاوات برق واقع در شهرستان پره سر گیلان با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی و تجهیزات ایرانی (بیش از ۹۳%) پرداخت شده است.

حبیبی ادامه داد: طرح مذکور در دوره ساخت برای بیش از ۱۸۰۰ نفر بطور مستقیم، ۱۰،۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم و در دوره بهره برداری برای ۲۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی داشته است .

به گفته حبیبی، میزان صادرات شرکت مذکور در سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار بوده و این طرح برای ۳۵۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت پیمانکاری اشتغال ایجاد کرده است.

شعبه میرداماد بابت ایجاد بیمارستان محب حضرت فاطمه (س) با ۲۰۰ تختخواب در منطقه ۶ تهران تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده که درحال حاضر ۱۰۰ نفر در بیمارستان مشغول به کار هستند.

حبیبی از پرداخت تسهیلات توسط شعبه میرداماد بابت احداث بیمارستان محب جامع زنان در منطقه ۶ تهران با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و دائم خبرداد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=10209
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)