سه‌شنبه 23 آوریل 2019 - 7:48

امنیت سرمایه‌گذاری در کشور بر عهده صنعت بیمه است

استقرار نظام کارآمد تامین مالی در گرو رشد هماهنگ، مشارکت گسترده و تعامل مطلوب مثلث بورس بانک و بیمه است.

استقرار نظام کارآمد تامین مالی در گرو رشد هماهنگ، مشارکت گسترده و تعامل مطلوب مثلث بورس بانک و بیمه است.

به گزارش نگاه اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: اطمینان بخشی به سرمایه گذاران و حفظ امنیت سپرده‌ها و سرمایه‌ نهادهای پولی و مالی از ماموریت های صنعت بیمه است که این موضوع را با حساسیت خاصی دنبال خواهیم کرد.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به بازنگری در آیین نامه شماره ۶۰ مربوط به سرمایه گذاری، تصریح کرد: حرکت در چارچوب این آیین نامه، راه ورود صنعت بیمه به بازار سرمایه را هموار خواهد کرد.

وی با تأکید بر اهمیت مشارکت بیشتر مردم و شرکت‌های بیمه به ظرفیت نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه بورس،بانک و بیمه اشاره کرد و افزود: نهادینه سازی فرهنگ بیمه در جامعه به رشد اقتصاد و افزایش سطح رفاه مردم منتهی خواهد شد.

رییس شورای عالی بیمه با اشاره به ضرورت بومی سازی صنعت بیمه در کشور اظهار داشت: اداره صنعت بیمه در هنگام تحریم، شرایط خاص خودش را دارد و مشارکت بیمه گذاران و صاحبان سرمایه می‌تواند بازار سرمایه را به جایگزین امن برای شرکت‌های بیمه اتکایی بین الملی مبدل کند.

وی افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای را با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و تغییرات نرخ ارز، ضروری ارزیابی کرد و گفت: در کنار موضوع افزایش سرمایه ها، بحث حاکمیت شرکتی، کنترل درونزا و تغییر سطح امر نظارتی را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

سلیمانی از روند سریع اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این صندوق و پرداخت مشارکتی مبلغ یکصد و بیست هزار تومان تمامی واحدهای مسکونی کشور از بیمه پایه حوادث تا سقف سی میلیون تومان بهره خواهند برد.

وی در پایان از فراهم شدن شرایط انتشار اوراق بهادار بیمه ای نیز سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با اخذ مجوزهای کافی این امکان مهم سرمایه گذاری نیز برای صاحبان سرمایه فراهم شود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=10501
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)