چهارشنبه 1 می 2019 - 22:34

تصویب افزایش مستمری‌های تامین اجتماعی در هیات وزیران

افزایش مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی در هیات دولت تصویب شد.

به پیشنهاد وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، امروز درجلسه هیات وزیران با موضوع افزایش مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال ۹۷ برقرار شده است مطرح و تصویب شد.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: براساس مصوبه پایان سال ۱۳۹۷ شورای عالی کار و تصمیمات اتخاذ شده در سازمان تامین اجتماعی ، هیات دولت افزایش مستمری ماهانه مستمری بگیران سازمان مذکور را به شرح ذیل مصوب کرد.

از تاریخ ۹۸/۱/۱ مستمری کلیه دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان ۱،۵۱۶،۸۸۱ تومان ( معادل ۳۶/۵درصد رشد نسبت به مستمری سال قبل ) و برای سایر سطوح به میزان ۱۳ درصد مستمری آنان درپایان اسفند سال ۹۷ به علاوه مبلغ ثابت ۲۶۱،۱۴۷ تومان افزایش پیدا می کند.

شریعتمداری افزود : افزایش مستمری سایر افرادی که مستمری آن ها به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده است به ترتیب براساس افزایش های مذکور و به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه آنان محاسبه و پرداخت خواهد شد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=10770
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)