دوشنبه 5 آوریل 2021 - 0:16

لزوم رفع محدودیت‌ها و موانع در بنادر اصلی چین برای ناوگان ملی

معاون توسعه بازار کشتیرانی ج. ا. ایران گفت: با بهره‌برداری از ظرفیت‌های سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین باید محدودیت‌های تحریمی آمریکا کم‌‌اثر شوند.

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با بهره‌برداری از ظرفیت‌های سند همکاری ۲۵ ساله میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین باید محدودیت‌های تحریمی آمریکا کم‌ اثر شوند.

به گزارش سرمایه ملی، امید گلزاری که در برنامه زنده تلویزیونی کنکاش شبکه جهانی جام جم با موضوع بررسی سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین سخن می‌گفت، ضمن تحلیل و تبیین سند مذکور، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین ابزار‌های تجارت در دنیای امروز حمل و نقل دریایی است و بالغ بر ۹۵ درصد از اقتصاد جهان بر بستر حمل و نقل دریایی صورت می‌گیرد بنابراین لازم است که با استفاده از سند همکاری ایران و چین نسبت به برداشتن برخی موانع در این زمینه اقدام کرد.

وی با اعلام اینکه تحریم‌های آمریکا سبب شده که کشتی‌های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی ۹ ماه اخیر در بنادر اصلی چین پهلوگیری نکنند، تصریح کرد: با ورود ایران و چین به سطح تازه‌ای از مناسبات سیاسی-اقتصادی با امضای سند یاد شده، انتظار داریم که با بهره‌برداری از ظرفیت‌های این سند همکاری، محدودیت‌های تحریمی آمریکا کم اثر شوند.

گلزاری حذف مانع تحریم در روابط تجاری دو کشور ایران و چین را عاملی مهم در استفاده حداکثری دو طرف از توانایی‌های موجود دانست و گفت: به این صورت است که راهبرد بُرد-بُرد محقق شده و سطح همکاری‌ها افزایش می‌یابد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=11551
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)