دوشنبه 27 نوامبر 2017 - 15:27

تشکیل کارگروه ویژه صادرات خودرو در وزارت صنعت

معاون وزیر صنعت از تشکیل کارگروه هماهنگی اجرایی برای «ارتقای کیفی، صادرات و خدمات پس از فروش» در راستای رفع مشکلات عمومی تولید خودرو خبر داد.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: رفع مشکلات عمومی تولید خودرو مورد توجه وزارت صنعت است و از این رو کارگروه هماهنگی اجرایی در ارتقای کیفیت، صادرات و خدمات پس از فروش تشکیل می شود.

به گزارش نگاه اقتصادی از ایکوپرس،‌ حسن یونس سینکی در بازدید از شرکت ایران‌خودرو و نشست با مدیران این گروه صنعتی با اشاره به اثرات تشکیل این کارگروه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده همکاری برای افزایش صادرات صنعت خودروست و بازارهای صادراتی خودروسازان از نظر سیاست‌گذاری‌های کلان حمایت خواهد شد.

وی افزود:‌ باید با نگاه مشترک و وحدت نظر به مشکلات و مسایل موجود، رفتارها و رویکردهای تخصصی در پیش بگیریم تا نتایج مطلوب تری داشته باشیم.

معاون وزیر صمت از ورود معاونت اقتصادی وزارت صنعت به مقوله صادرات خبر داد و گفت:‌ در این بخش باید با ارتقای کیفیت، ‌خواسته های بازارهای هدف را تامین کنیم. وزارت صنعت،‌ زمینه توسعه بازارهای صادراتی را فراهم خواهد کرد.

سینکی بر دستیابی به هدف تولید ۳ میلیون دستگاه خودرو و صادرات ۳۰ درصدی آن در سند چشم انداز ۱۴۰۴ تاکید کرد و افزود: خودروسازان باید برنامه ریزی فنی و تخصصی را انجام دهند و وزارتخانه نیز به حل مشکلات عمومی کمک خواهد کرد.

وی نقش خودروسازان در بهبود شاخص های کلان اقتصادی را مهم ارزیابی کرد و گفت:‌ ایران خودرو با گردش بالای مالی نقش بسیار مهمی در مسئولیت های اجتماعی به ویژه اشتغال زایی دارد.

سینکی تصریح کرد:‌ خودروسازان باید با ایفای نقش حرفه ای و تخصصی از حمایت های دولت در بخش های تعرفه ای بی نیاز شوند و دولت صرفا به عنوان هماهنگ کننده توسعه یافتگی صنعت گران ایفای نقش کند.

وی ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در گروه صنعتی ایران خودرو به ویژه در موضوع کیفیت،‌ خدمات پس از فروش و توسعه محصولات جدید، گفت:‌ روند مثبت ایجاده شده باید ادامه داشته باشد تا صنعت خودرو کشور به موفقیت های بیشتری دست یابد.

در این نشست، هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گزارشی از فعالیت های این خودروساز در بخش های مختلف توسعه محصول،‌ همکاری های بین المللی،‌ توسعه مالی و اقتصادی،‌کیفیت و خدمات پس از فروش ارایه کرد.

در پایان معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو و مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید این خودروساز بازدید به عمل آوردند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=3435
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)