یکشنبه 25 مارس 2018 - 20:06

حمایت مجلس از طرح توسعه گردشگری دریایی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با سودده خواندن سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دریایی گفت: توسعه این حوزه مانع خروج ارز از کشور می شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار گفت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های گذشته کارهای بسیار خوبی در زمینه گردشگری دریایی و ساحل گردی در جنوب ایران انجام داده است که امیدواریم همین اقدامات در شمال کشور نیز صورت گیرد.

به گزارش نگاه اقتصادی، ولی‌الله نانواکناری درباره ضرورت توسعه گردشگری دریایی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: دریا منبع آب و سرشار از زیبایی و نشاط است. بدیهی است با هر امکانی اگر بتوانیم مردم را به دریا و ساحل نزدیک کنیم، هیجان و شادی را به زندگی شهروندان ایرانی پیوند زده ایم.

وی ادامه داد: ایران پتانسیل بسیار زیادی در حوزه گردشگری با تنوع بسیار زیاد در شمال و جنوب کشور دارد که این موضوع در سواحل خزر کمتر مورد توجه قرار گرفته است.لذا یکی از درخواست های نمایندگان استان های شمالی این است که به توسعه گردشگری دریایی مناطق شمالی هم توجه بیشتری شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت احیا و توسعه گردشگری دریایی در کشور به لحاظ اقتصادی و اجتماعی،تاکید کرد: یکی از دلایل عمده خروج ارز از کشور، مسافرت های برون مرزی ایرانیان به کشور های همسایه به قصد استفاده از امکانات گردشگری دریایی و ساحل گردی است، درصورتی که این پتانسیل در داخل کشور با طبیعت ناب ایرانی فراهم است.

وی با اشاره به ضرورت جذاب سازی و فراهم آوری تجهیزات رفاهی برای توسعه گردشگری دریایی در کشور و ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان بنادر و سایر ارگان های دریایی مرتبط در این امر ، سازمان ایران گردی و جهان گردی را متولی اصلی توسعه گردشگردی در ایران دانست و خواستار همکاری بیشتر این سازمان با سازمان بنادر و دریانوردی شد.

عضو فراکسیون دریایی با بیان این که مجلس شورای اسلامی از توسعه گردشگری دریایی حمایت می کند، گفت: طرح گردشگری دریایی چنانچه در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود، نمایندگان از آن حمایت خواهند کرد و به نظر نمی رسد که این طرح با موانع قانونی مواجه شود.

وی سرمایه گذاری در حوزه گردشگردی دریایی را سودده و پر منفعت دانست و از مسئولان امر خواست تا موهبت ساحل گردی با کشتی در سواحل خزر ، با چشم انداز بی نظیر کوه ، جنگل و سرسبزی های پهناور ، را برای مردم فراهم کنند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=5149
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)