یکشنبه 24 ژوئن 2018 - 12:20

اجرای آزمایشی ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری در تهران

در‌حال‌حاضر کارگزاری‌های مرتبط با شعب ٧، ٩، ١٣، ١۶، ١٩، ٢٢، ٢٩ و شمیران در این طرح مشارکت دارند.

اجرای آزمایشی ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری در تهران

مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با بیان این‌که تولید و ارائه دفترچه بیمه برای مشمولان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اعم از بیمه شده اصلی و افراد خانواده آنان از تکالیف و وظایف مهم حوزه نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی این سازمان به شمار می‌رود، گفت: به منظور جلب رضایت مخاطبان این سازمان طرح آزمایشی ارائه دفترچه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری در شهر تهران کلید خورد.

به گزارش نگاه اقتصادی از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بهروز کریمی افزود: هرچند با طراحی و راه‌اندازی سیستم‌های مبتنی بر اطلاعات متمرکز در مراکز درمانی و بیمارستان‌های ملکی و متعلق به این سازمان، دیگر نیازی به دفترچه بیمه وجود ندارد و نسخه‌ها به صورت الکترونیکی تولید می‌شوند ولی در مراکز غیرسازمانی و بخش خصوصی، بیمه شدگان و افراد خانواده آنان همچنان به اوراق دفترچه بیمه احتیاج دارند. به همین دلیل مراجعات به شعب و کارگزاری‌ها برای صدور دفترچه‌های جدید و یا تامین اعتبار آن فراوان است و بدیهی است با افزایش تعداد بیمه شدگان این رفت و آمدها نیز افزایش یابد.

وی اظهار داشت: با دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و به منظور رضایت خاطر مخاطبین، طرح‌های متنوعی برای غیرحضوری کردن درخواست تعویض دفترچه تهیه شده که یکی از طرح‌ها در ١۴ کارگزاری در سطح شهر تهران در حال پایلوت و آزمایش است که چنان‌چه با استقبال بیمه شدگان مواجه شود قابلیت تعمیم در سراسر کشور را خواهد داشت.

کریمی افزود: در این طرح بیمه شده با مراجعه به سایت https://crm.tamin.ir و ثبت نام در آن می‌تواند در صورت اتمام اوراق دفترچه‌های بیمه خود و خانواده درخواست تولید دفترچه کند و زمان و مکان دریافت آن را خود تعیین کند تا بدون لزوم به مراجعه حضوری دفترچه‌های خود را دریافت کند. در‌حال‌حاضر کارگزاری‌های مرتبط با شعب ٧، ٩، ١٣، ١۶، ١٩، ٢٢، ٢٩ و شمیران در این طرح مشارکت دارند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=5836
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)