دوشنبه 25 ژوئن 2018 - 20:40

نظارت جدی بر واحدهای دریافت‌کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی از مرحله تخصیص تا عرضه

در جلسه وزیر صمت با نمایندگان اتحادیه‌های صنفی مقرر شد کمیته‌هایی برای حل مشکلات اصناف با دستور شریعتمداری تشکیل شود.

نظارت جدی بر واحدهای دریافت‌کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی از مرحله تخصیص تا عرضه

در جلسه عصر روز دوشنبه با نمایندگان اتحادیه‌های صنفی با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد تا ۴ کمیته متشکل از نمایندگان اصناف برای بررسی و حل مشکلات پیش روی بازاریان و اصناف تشکیل شود و تمامی واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی از مرحله تخصیص تا عرضه مورد نظارت جدی قرار بگیرند.

به گزارش نگاه اقتصادی، در این کمیته که قرار است با هماهنگی سینکی “معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارتخانه” تشکیل شود، مهمترین مسایل پیش روی اصناف از جمله موضوعات ترخیص کالا در گمرک و ارز پیگیری خواهد شد.

محمد شریعتمداری در این جلسه، تصریح کرد: اتفاقات اخیر در بازار با دلسوزی و همراهی نظام و اصناف منجر به حادثه نخواهد شد و همراهی اصناف می تواند جلوی این سواستفاده ها را بگیرد.

وی با بیان اینکه در چنین موقعیت‌هایی یک انسجام میان نظام و مردم شکل بگیرد، بیان کرد: نباید بگذاریم هزینه ای به نظام تحمیل شود و در سایه حفظ امنیت و همراهی اصناف آرامش دوباره به بازار برخواهد گشت.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه دشمن از رسیدن به مقاصد خود باید ناامید شود، گفت: اصناف همواره با نظام و همه دولت ها همکاری داشته اند که این مایه افتخار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با تشبیه فشارهای اقتصادی کنونی به فشارهای زمان جنگ تحمیلی تصریح کرد: لازمه عبور از این فشارها صبر و تحمل است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=5844
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)