شنبه 29 سپتامبر 2018 - 2:28

گردشگران کدام کشورها به ایران بیشتر سفر می‌کنند؟

عراق، ترکیه، آذربایجان و روسیه جز ورودی های گردشگری به ایران بوده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: روند گردشگری درمانی و توریسم سلامت را که بررسی می کردیم متوجه شدیم که عراق، ترکیه ، آذربایجان و حتی روسیه جز ورودی های گردشگری به ایران بوده اند.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از فارس، علی‌اصغر مونسان در نخستین همایش سراسری جامعه هتل‌داران ایران که در آستانه روز جهانی گردشگری در هتل اسپیناس پلاس برگزار شد، اظهار داشت: روز جهانی گردشگری را در حالی برگزار می کنیم که تعداد گردشگران بین المللی از مرز یک میلیارد گذشته است.

وی افزود: خوشبختانه به‌رغم تحریم ها و وضعیت اقتصادی، گردشگری ورودی در را در سال ٩۶ با ۴ درصد رشد مثبت به اتمام رساندیم و این آمار در ۵ ماهه سال ٩٧ بیش از ٣ میلیون رسیده است.

مونسان تصریح کرد: روند گردشگری درمانی و توریسم سلامت را که بررسی می کردیم متوجه شدیم که عراق، ترکیه ، آذربایجان و حتی روسیه جز ورودی های گردشگری به ایران بوده اند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: علی رغم اینکه نرخ ها افزایش و پروازها کاهش داشته، فعالان حوزه گردشگری در شرایط سخت موفقیت های خوبی را رقم زدند.

وی تصریح کرد: موضوع شغل یکی از ابعاد مهمی است که گردشگری توانسته به آن کمک کند اما آنچه برای رشد گردشگری مهم است ایجاد زیرساخت های اساسی و تبلیغات درست در حوزه کردشگری است.

وی گفت: متاسفانه سازمان از لحاظ بودجه وضعیت خوبی ندارد و به این جهت در بحث تبلیغات عقب مانده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=7020
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)