دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷

سازوکار دریافت وام دانشجویی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم

شیوه‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام شهریه دانشجویی در تفاهمنامه منعقد شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران ابلاغ شد.

ذوالفقار یزدان‌مهر، مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شیوه‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام شهریه دانشجویی در تفاهمنامه منعقد شده با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را ابلاغ کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، براساس مفاد این شیوه نامه، فهرست تایید شده متقاضیان وام شهریه در هر نیم سال تحصیلی از طریق صندوق رفاه دانشجویان برای پرداخت به بانک قرض الحسنه مهر ایران ارسال می شود.

دانشجویان هر مقطع صرفاً می توانند در یک رشته تحصیلی از وام شهریه استفاده کنند و لازم است تا ثبت نام در حداقل تعداد واحد های تحصیلی و طبق مقررات آموزشی صورت پذیرد.

در این راستا، پرونده تمامی تسهیلات پس از مراجعه به شعبه در همان مرحله اول توسط دانشجو و ضامن تکمیل و تسهیلات هر نیمسال تحصیلی، حسب اعلام صندوق، بدون نیاز به حضور مجدد پرداخت می شود.

همچنین، مجموع تسهیلات اعطایی به هر دانشجو تا سقف یکصد میلیون ریال، با یک نفر ضامن معتبر و مازاد بر آن تا سقف دویست میلیون ریال با معرفی دو ضامن معتبر می باشد.

شایان ذکر است، سقف مبلغ و تعداد نیمسال تحصیلی قابل پرداخت وام شهریه به دانشجو برای هر یک از مقاطع تحصیلی مطابق جدول زیر تعیی می شود و در صورت تغییر در مبلغ ئ تعداد نمیسال تحصیلی قابل پرداخت وام مزبور، مراتب به صورت کتبی توسط صندوق به بانک قرض الحسنه مهر ایران ابلاغ خواهد شد.

شرح

کاردانی

کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی

کارشناسی ارشد ناپیوسته

دکتری ناپیوسته

نیم سال تحصیلی قابل پرداخت

تا ۴ نیم سال

تا ۴ نیم سال

تا ۸ نیم سال

تا ۴ نیم سال

تا ۸ نیم سال

مبلغ قابل پرداخت در هر نیم سال تحصیلی

مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

مبلغ ۱۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال

مبلغ ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=7138
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)