یکشنبه 24 فوریه 2019 - 14:11

بانک‌ها بدانند؛ روز کمک به تولید امروز است

وزیر صمت گفت: بخش صنعت و معدن ۶۲ درصد از مالیات و بخش زیادی از بیمه کارگری را پرداخت می‌کنند، از این رو باید به‌طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش صنعت و معدن ۶۲ درصد از مالیات و بخش زیادی از بیمه کارگری را پرداخت می‌کنند؛ از این رو باید به‌طور ویژه مورد توجه قرار گیرند و اگر قرار باشد بانک‌ها یک روزی به کمک تولید بیایند، امروز همان روز است.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست با قائم‌مقام بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این‌که سال آینده موتور پیشران اقتصاد کشور، صادرات است، افزود: اولویت دولت برای پرداخت تسهیلات، واحدهایی است که در زنجیره تولید محصولی قرار دارند، مواد اولیه محصولات اساسی و پرمصرف را تولید می‌کنند، محصولات‌شان صادراتی است یا اشتغال بالایی دارند.

وی اضافه کرد: اگر تولید آسیب ببیند، نه خدمات می‌تواند فعالیت کند، نه مالیاتی اخذ می‌شود، چنان‌که بخش صنعت و معدن ۶۲ درصد از مالیات و بخش زیادی از بیمه کارگری را پرداخت می‌کنند؛ از این رو باید به‌طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

به اعتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت، باید چند ماه آینده را مدیریت کرد؛ چرا که مطمئناً دشمن با شکست روبه‌رو می‌شود.

رحمانی با اشاره به حل برخی از مشکلات حوزه صنعت در ماه‌های اخیر ادامه داد: بسیاری از واحدهای تولیدی امکان تولید و فروش در داخل و خارج کشور را دارند، اما به دلیل عدم نقدینگی و سرمایه در گردش لازم، با مشکل روبه‌رو هستند.

وی همچنین تأکید کرد: برخی از صنایع به دلیل فرسودگی، انرژی بر هستند و به محیط زیست آسیب می‌رسانند و نیاز به نوسازی دارند که اگر در شرایط تحریم نبودیم، مطمئناً یکی از درخواست‌های من از دولت، تخصیص منابع از صندوق توسعه ملی برای نوسازی صنایع بود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=8386
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)