دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

بانک توسعه صادرات بیرجند؛ پیشگام در پرداخت تسهیلات تولید و اشتغال منطقه

این شعبه ۱۰۰ درصد تسهیلات خود را در جهت تولید، حفظ و افزایش اشتغال و حمایت از صادرات غیرنفتی استان به تولیدکنندگان پرداخت کرده است.

رییس بانک توسعه صادرات شعبه بیرجند گفت: به‌رغم محرومیت‌های موجود در استان، این شعبه توانسته است با جذب صنایع عمده استان، ۱۰۰ درصد تسهیلات خود را در جهت تولید، حفظ و افزایش اشتغال و حمایت از صادرات غیرنفتی استان به تولیدکنندگان پرداخت کند.

به گزارش تگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، حسن رستگار مقدم با اعلام این خبر افزود: شعبه بیرجند از زمان تاسیس (۱۳۹۰) تاکنون بالغ بر مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و بیش از ۵۶۰۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی پرداخت نموده که ۸۰ درصد آن در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی، صادراتی و به منظور صدور محصولات معدنی ، غذایی و صنعتی استان بوده است.

رستگار مقدم درخصوص یکی از مهمترین پروژه های تامین مالی شده توسط این شعبه گفت: از محل منابع تلفیقی بانک و سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ۱۰ میلیارد ریال برای تاسیس یک هتل در این شهر تسهیلات پرداخت شده است.

همچنین شعبه بیرجند برای طرح دیگری در زمینه گردشگری مبلغ ۲۰ میلیارد ریال مشارکت داشته که به بهره برداری نیز رسیده است.

چندی پیش استاندار خراسان جنوبی از رییس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران به خاطر تلاش‌ها و اقدامات ارزنده شعبه به جهت اعطای تسهیلات به منظور اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است، تقدیر کرد.

افغانستان، عراق، پاکستان، ترکمنستان و ارمنستان، پنج مقصد کالاهای صادراتی استان خراسان جنوبی هستند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=9024
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)