شنبه 23 مارس 2019 - 3:25

آغاز طراحی و ساخت جرثقیل‌های پهن‌پیکر در اراک

طراحی و ساخت جرثقیل‌های غول پیکر بالای ۶۰ تن با هدف حمایت از رونق تولید و کاهش وابستگی خارجی در اراک کلید خورد.

مدیرعامل واحد تولیدی لجور هیدرولیک اراک گفت: طراحی و ساخت جرثقیل‌های غول پیکر بالای ۶۰ تن در این واحد تولیدی در سال جدید با هدف حمایت از رونق تولید و کاهش وابستگی خارجی کلید خورد.

به گزارش نگاه اقتصادی، حسن مهدی‌نیا اظهار داشت: اکنون جرثقیل های ۶۰ تنی در واحد شرکت لجور تولید می شود اما با وجود متقاضی بسیار زیاد داخلی، تولید جرثقیل‌های پهن پیکز نیز در این واحد کلید خورد.

وی ادامه داد: تولید جرثقیل های غول پیکر و بالابرهای با ارتفاع بالا در انحصار کشورهای چین و کره جنوبی است که در صورت موفقیت کارکنان کارخانه لجور در تحقق تولید این نوع محصولات، دیگر نیازی به وارد کردن هیچ نوع جرثقیل و بالابری از خارج کشور وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت لجور هیدرولیک اراک اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۳۰۰ دستگاه جرثقیل سبک و سنگین در این واحد، تولید شد و تمامی تولیدات شرکت لجور هیدرولک برای تامین بازار داخل به نقاط در نقاط مختلف کشور به فروش رسید.

مهدی‌نیا افزود: ارزش ریالی تولیدات امسال لجور هیدرولیک بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است و با کار و تلاش شبانه روزی کارکنان این مجموعه صنعتی به دست آمده است.

مدیرعامل لجور هیدرولیک اراک بیان کرد: تولید ۲۸۰ دستگاه جرثقیل امسال در این واحد تولید هدفگذاری شد که با تلاش پرسنل خدوم این شرکت، ۲۰ دستگاه بیش از انتظار و برنامه ریزی تولید شد.

مهدی‌نیا گفت: کالاهایی که این شرکت تولید می کند بر اساس استانداردهای جهانی است و از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است اما نیاز بازار داخلی از یکسو و همچنین محدودیت فضا و نیروی انسانی از سوی دیگر اجازه تولیدات بیشتر برای توسعه صادارت را به این شرکت نمی دهد.

واحد صنعتی لجوراز ۳۰ سال پیش با تولید ادوات کشاورزی فعالیت خود را در اراک آغاز کرد و اکنون از تولیدکنندگان مطرح انواع بالابر و جرثقیل های صنعتی در آسیا محسوب می شود.

استان مرکزی با حدود ۳هزار واحد تولیدی و صنعتی رتبه نخست تنوع محصولات صنعتی، جایگاه دوم صنایع مادر تخصصی و رتبه چهارم صنعت کشور را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=9509
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)