چهارشنبه 19 جولای 2017 - 13:50

دستور رییس‌جمهوری به وزیر کار برای ساماندهی خانواده آتنا اصلانی

ربیعی گفت: دولت یازدهم و متعاقب آن دولت دوازدهم محو فقر مطلق را در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از دستور رئیس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت اقتصادی خانواده آتنا اصلانی خبر داد و گفت: پدر آتنا با دستور رییس جمهوری در یکی از مجتمع های کشت و صنعت مشغول به کار شد و قرار است خانواده وی به خانه مناسبی منتقل شوند.

به گزارش نگاه اقتصادی، علی ربیعی در گفت‌وگو با ایرنا، ضمن ابراز تاسف شدید از قتل بیرحمانه این دختر هفت ساله افزود: با توجه به اینکه پدر آتنا شغل ثابتی نداشت و از طریق دستفروشی امرار معاش می کرد، دکتر روحانی به من دستور دادند که شغل ثابتی برای ایشان فراهم کنم.

وی ادامه داد: همچنین خانه مناسبی برای زندگی خانواده آتنا در نظر گرفته شده است که به‌زودی به این خانه انتقال می شوند.

ربیعی با اشاره به رابطه مستقیم آسیب های اجتماعی با حاشیه نشینی، افزود: حاشیه نشینی بسترساز آسیب های بی شمار به ویژه برای کودکان و نوجوانان است .

وی اظهار داشت: اگر پدر آتنا شغل مناسبی داشت و در چنگال بیکاری و دستفروشی نبود و از دختر خردسال خود به عنوان کمک کار استفاده نمی کرد، این فاجعه رخ نمی داد.

به گفته وزیر کار، فراهم بودن بستر مناسب زندگی می تواند آسیب های بیشماری را مهار کند.

وی یادآور شد: اتفاقی که در خصوص آتنا افتاد، این گونه نیست که فقط در ایران این مسائل رخ می دهد بلکه کشورهای دیگر حتی کشورهای توسعه یافته هم از این امر مبرا نیستند و ما باید تلاش کنیم بسترها نامناسب را مهار کنیم.

ربیعی گفت: کودکان به شدت آسیب پذیرند، جامعه باید نسبت به موضوع کودکان حساس شود به گونه ای که همواره جامعه به عنوان حامی کودک خود را مسئول بداند.

وی تاکید کرد: به عنوان یک کنشگر اجتماعی بر این اعتقادم که نظام آموزشی کشور باید به شیوه های درست و علمی کودکان را با مخاطراتی که ممکن است آنها را تهدید کند آشنا سازد.

وی گفت: حفظ حقوق شهروندی که از سوی رییس دولت یازدهم مطرح شده است به درستی همه آحاد جامعه از کودک تا بزرگسال را مورد توجه قرار داده است به گونه ای که با اجرای آن و نهادینه شدن حقوق شهروندی شاهد آسیب های کمتری به افراد خواهیم بود.

ربیعی گفت: دولت یازدهم و متعاقب آن دولت دوازدهم محو فقر مطلق را در دستور کار خود قرار داده است، گام های اینچنین و همچنین توجه به مشکلات و مسائل محلات حاشیه شهرها از دیگر کارهایی است که از سوی دولت به جد پیگیری می شود.

جسد آتنا اصلانی که از روز ۲۸ خرداد ناپدید شده بود، سرانجام پس از ۲۰ روز در یک بشکه پلاستیکی در پارکینگ متهم پیدا شد. آتنا معمولا برای کمک به پدر دستفروش‌اش همراه او به خیابان می‌رفت. در روز حادثه که دختربچه برای رفتن به دستشویی یا خوردن آب از پدرش جدا شده بوده، ناپدید شده و دیگر به بساط پدر بازنگشت.

متهم مرد رنگرزی است که در همان خیابان مغازه دارد و آتنا همیشه برای رفع تشنگی یا رفتن به دستشویی به آن‌جا می‌رفته است. صاحب مغازه رنگرزی دستگیر شده و پس از دو هفته بازجویی به قتل آتنا اعتراف کرده است. به گفته دادستان اردبیل، متهم ۴۲ ساله، متأهل، دارای دو فرزند و سابقه‌دار است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1047
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)