پنج‌شنبه 10 اکتبر 2019 - 13:02
در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران عنوان شد:

طرح دوساله وزارت صمت برای جایگزینی 10میلیارد دلار کالای وارداتی

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران با هدف حمایت از تولید داخلی با تاکید بر خودکفایی برای مقابله با محدودیت‌های تحریمی آمریکا آغاز به‌کار کرد.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران با حضور حمید زادبودم؛ رییس سازمان توسعه تجارت، مهدی صادقی‌مبارکی؛ معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت و بهمن، بهمن حسین‌زاده؛ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت نمایشگاهی صبح امروز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی، این نمایشگاه با هدف حمایت از تولید داخلی با تاکید بر خودکفایی برای مقابله با محدودیت‌های تحریمی آمریکا علیه ایران به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه مسئولان وزارت صنعت بر تمرکز بر برنامه‌ریزی صحیح برای گره‌گشایی از موانع توسعه‌ای صنعت و توجه جدی به شکل‌گیری و حمایت از صنایع نوپا تاکید کردند.

بهمن حسین‌زاده در جمع خبرنگاران با بیان رشد صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت‌های کشور است، اظهار کرد: «صنعت در ایجاد اشتغال و رفع نیازهای کشور اهمیت ویژه ای دارد. از این رو، باید تلاش کرد تا هم ۸۵هزار واحد صنعتی فعال کشور با حداکثر ظرفیت تولید کنند و از آنجایی که بخش عمده ای از این واحدها به بخش خصوصی تعلق دارند، نمایشگاه صنعت می‌تواند بستری برای عرضه طرح‌های نوین صنعتی آن‌ها باشد.»

وی با بیان این‌که حمایت از تولید صادرات‌گرا در بستر همگرایی قابل تحقق است، تصریح کرد: «درحال‌حاضر حرکت واحدهای تولیدی برای نفوذ در بازارهای صادراتی جدید مورد حمایت دولت قرار دارد. زیرا به اشتغال کشور کمک می کند. پیش‌تر نیز در فرمایش‌های رهبری و رییس‌جمهور نیز بر ایجاد و حفظ اشتغال به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی کشور تاکید شده بود.»

معاون وزیر صمت با اعلام این خبر که این وزارتخانه یک طرح 10میلیارد دلاری برای رونق تولید در کشور دارد، تصریح کرد: «براساس سیاست‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دو سال آینده باید 10میلیارد دلار از کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید شود که نیاز به دانش فنی و تکنولوژی دارد.»

وی در ادامه با مقایسه پیشرفت‌های صنعتی و تجاری ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، گفت: «در سال 57 حدود 1500 واحد صنعتی در داخل کشور وجود داشت و اکنون 85هزار واحد در کشور وجود دارد که بخش عمده‌ای از نیاز داخلی کشور را تامین می‌کنند.»

براساس این گزارش، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه در فضای به وسعت ۱۳هزار متر مربع با حضور ۴۴۰ شرکت داخلی و ۱۶ شرکت خارجی برپاست.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=11151
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)