دوشنبه 24 جولای 2017 - 6:50

راه‌کارهای معضلی به اسم کار در تعطیلات

از یک‌سو تعطیلات بیشتری برای کارمندان در نظر گرفته می‌شود و از طرفی از طریق ابزارهای ارتباطی کارمند کار خود را بدون نیاز به حضور در اداره انجام می‌دهد.

راه‌کارهای معضلی به اسم کار در تعطیلات

ممکن است اسم تعطیلات که می‌آید شروع به چیدن برنامه در ذهن خود کنید و بی‌قرار فرا رسیدن آن باشید تا بتوانید نفسی بکشید. ولی تقریبا همه کارمندان در سرتاسر دنیا بعد از یکی دو سال کار کردن متوجه می‌شوند که میان تعطیلات داشتن و استفاده از آن تفاوت زیادی وجود دارد.

با توجه به فرهنگ‌های مختلف در جوامع کاری در سرتاسر دنیا نوع گذراندن تعطیلات نیز بسیار متفاوت است. تقریبا با نگاهی به نحوه گذراندن تعطیلات در هر کشور می‌توانید به ماهیت فرهنگی آن جامعه پی ببرید. مثلا کشورهای غربی همیشه از تعطیلات در محیطی آرام و به دور از شهر صحبت می‌کنند.

یکی از دلایل این امر زندگی مدرن شلوغ و وقت‌گیر این جوامع است که باعث شده تعطیلات در محیطی آرام و بدون استرس و هیاهو اهمیت بیشتری از قبل پیدا کند. ولی اگر حتی به دوروبر خود نیز نگاه کنید متوجه می‌شوید تعداد کمی از افراد واقعا می‌توانند از تعطیلات بهره کامل را ببرند.

با این حال برای آن‌هایی که نگران هدر رفتن تعطیلاتشان هستند راه‌های جایگزینی وجود دارد تا بتوانند حداکثر استفاده را از روز‌های تعطیل خود بکنند. با توجه به رقابتی شدن فضای کسب‌و‌کارها و اهمیت زمان، روزانه افراد حرفه‌ای بیشتری مجبور هستند حتی در روزهای تعطیل نیز درگیر کار باشند. میزان این درگیری هم بسته به فرهنگ سازمانی جایی دارد که در آن مشغول هستید.

ولی با این حال کشورهای پیشرفته که از فرهنگ سازمانی قابل قبولی برخوردار هستند می‌دانند که آرامش کارکنان و وقت استراحت چقدر روی انگیزه و روحیه خلاق آنها تاثیر مثبت دارد. رؤسای این مجموعه‌ها به با دانستن این موضوع و البته دغدغه‌های کاری توانسته‌اند به راه حلی جامع دست پیدا کنند؛

راه‌حلی که در آن تعطیلات بیشتری برای کارمندان در نظر گرفته می‌شود و از طرفی از طریق ابزارهای ارتباطی کارمند کار و مسئولیت‌ خود را بدون نیاز به حضور در اداره انجام می‌دهد. این امر در نهایت موجب یکی بازی برد-برد برای کارمند و اداره می‌شود و میزان بهره‌وری سازمان را افزایش می‌دهد.

با توجه به تکامل پیدا کردن اداره‌ها، کارمندان بیشتر و بیشتر به وسایل ارتباطی مختلف برای انجام کارها از راه دور و البته با سرعت بیشتر اتکا کرده‌اند. این روند در حال رشد در سرتاسر دنیا و البته سبک زندگی ماست. سبک زندگی خاصی که ما را به سمت استفاده از لوازم و وسایل متصل به اینترنت سوق داده و تا بتوانیم با خیال راحت از تعطیلات و زمان فراغتمان استفاده کنیم.

شرکت‌های بزرگ دنیا در عرصه فناوری‌های نوآورانه نیز با توجه به این موضوع علاوه گوشی‌های هوشمند شروع به تولید لوازمی مبتنی بر اینترنت اشیا کرده‌اند تا ارتباط ما با محیط را بیشتر افزایش دهند؛ شرکت‌هایی مثل ال‌جی که در طی سال‌های اخیر چه در حوزه موبایل و وسایل ارتباطی و چه اینترنت اشیا نوآوری‌های بی‌نظیری به نمایش گذاشته و توانسته سبک زندگی را به سمتی ببرد که اوقات فراغت بیشتری را تجربه کنیم.

در این راستا شرکت ال‌جی نه تنها با عرضه لوازم‌خانگی پیشرفته و هوشمند برای بهتر کردن زندگی پیشگام شده است، بلکه با همکاری با شرکت‌های بزرگی مانند آمازون، شرکت‌های خودروساز آلمانی مثل فولکس‌واگن، گوگل و غیره به سمت آینده ارتباطات حرکت کرده است. آینده‌ای که در آن می‌توانید با خیال راحت از هر جای دنیا کارهای خانه و محل کار خود را بدون نگرانی و کوچک‌ترین زحمتی انجام دهید.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1163
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)