دوشنبه 31 جولای 2017 - 23:24
در جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی انجام شد:

اتخاذ تصمیمات ۱۶گانه هیأت نظارت برجام در واکنش به تحریکات آمریکا

هیات نظارت از بیانیه کمیسیون مشترک برجام مبنی بر “ضرورت پایبندی همه اعضا به همه مفاد برجام همراه با حسن نیت و در فضایی سازنده” استقبال کرد.

اتخاذ تصمیمات ۱۶گانه هیأت نظارت برجام در واکنش به تحریکات آمریکا

هیات نظارت بر اجرای برجام عصر دوشنبه با حضور تمامی اعضا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد.

به گزارش نگاه اقتصادی از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه پس از استماع گزارش های وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، آخرین وضعیت قانون تحریمی جدید آمریکا و تبعات آن مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

اعضای هیات نظارت، بر نقض تعهدات آمریکا در برجام به‌خصوص مفاد بندهای ۲۶ و ۲۸ و ۲۹ و بر ضرورت پاسخ مقتدرانه، متناسب و هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران به موضع گیری های دولت آمریکا تاکید کردند.

هیات نظارت، ضمن استقبال و حمایت از پیش‌نویس طرح قانون “مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه” که در مجلس محترم شورای اسلامی در دست بررسی است، تصمیماتی را در ۱۶ بند برای واکنش متناسب به تحریکات آمریکا اتخاذ کرد که متعاقبا توسط رئیس جمهور به دستگاه های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهد شد.

در این جلسه اعضای هیات نظارت، همچنین از بیانیه اخیر کمیسیون مشترک برجام که توسط مسئول سیاست خارجی اروپا و رئیس کمیسیون مبنی بر “ضرورت پایبندی همه اعضا به همه مفاد برجام همراه با حسن نیت و در فضایی سازنده” منتشر شد، استقبال کرده و در عین حال بر ضرورت پیگیری جدی مطالبات کشورمان از این کمیسیون در جلسه بعدی آن تاکید کردند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1602
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)