سه‌شنبه 1 آگوست 2017 - 14:51

بهره‌برداری از فاز اول منطقه ویژه جهرم تا سال آینده

معظمی گفت: تا پایان امسال فاز ۱ که حدود ۷۰ هزار هکتار است در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری به شرط مدیریت بخش خصوصی قرار می گیرد.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سفر به جهرم از منطقه ویژه اقتصادی و اقدامات در حال انجام، مراحل ساخت و پروژه های در دست اجرا دراین منطقه بازدید کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از از ایدرونیوز، منصور معظمی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی جهرم با اشاره به اینکه هدف اصلی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حمایت از بخش خصوصی و توسعه صنعتی در کشور است گفت: برای مناطق ویژه اقتصادی تسهیلاتی در نظر گرفته شده برای کمک به بخش خصوصی که قصد سرمایه گذاری دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشکر از محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم که دراین سفر وی را همراهی می کرد، گفت: با حمایت های مجلس و نماینده محترم جهرم از سال گذشته این منطقه فعال شده و تا پایان امسال فاز ۱ که حدود ۷۰ هزار هکتار است در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری به شرط مدیریت بخش خصوصی قرار می گیرد.

وی با تصریح این‌که ایدرو دارای ۳ منطقه ویژه اقتصادی فعال در کشور است گفت: سرمایه گذاری دراین مناطق منجر به ایجاد اشتغال، افزایش تولید و ثروت در کشور می شود.

منطقه ویژه اقتصادی جهرم در زمینی به حدود ۳۴۰ هکتار زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حال آماده سازی است. پروژه های در دست اجرا برای فراهم آوردن بستر های مناسب ایجاد صنایع شامل: ایجاد سایت انبارها و احداث انبارهای سرپوشیده، ایجاد منطقه استراحتگاهی (پارکینک ماشین آلات سبک و سنگین، مسجد، رستوران و …)، احداث ساختمان های آتش نشانی، اورژانس، محیط زیست، ادارای و گمرکی، احداث پد هلی کوپتر است.

همچنین رییس هیات عامل ایدرو در سفر یک روزه خود، از پتروشیمی در دست احداث جهرم بازدید کرد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1672
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)