جمعه 2 ژوئن 2017 - 2:22

۱۵ باشگاه فوتبال گران جهان

موسسه ساکرنت ارزش رئال مادرید و منچستر یونایتد را در پایان فصل رقابت های ۲۰۱۵-۲۰۱۶، ۲٫۹ میلیارد یورو محاسبه کرده بود.

باشگاه منچستریونایتد انگلیس با ارزش بیش از سه میلیارد یورو از باشگاه رئال مادرید اسپانیا به عنوان گرانترین باشگاه فوتبال جهان پیشی گرفت.

به گزارش سایت ساکرنت، موسسه حسابرسی «کی پی ام جی» که یکی از چهار موسسه بزرگ حسابرسی جهان است، ارزش باشگاه منچستریونایتد را اندکی بیش از سه میلیارد یورو برآورد کرد. رئال مادرید دو میلیارد و ۸۹۵ میلیون یورو و بارسلونا نیز دو میلیارد و ۶۸۸ میلیون یورو قیمت گذاری شده است.

این موسسه ارزش رئال مادرید و منچستر یونایتد را در پایان فصل رقابت های ۲۰۱۵-۲۰۱۶، ۲٫۹ میلیارد یورو محاسبه کرده بود.

این موسسه با بررسی ۳۲ باشگاه، بایرن مونیخ را در جایگاه چهارم و منچسترسیتی را در رده پنجم قرار داد. آرسنال، چلسی، لیورپول، یوونتوس و تاتنهام ۱۰ باشگاه صدر این جدول را تشکیل می دهند.

باشگاه منچستریونایتد در ماه مه درآمد کل سال را بین ۵۶۰ تا ۵۷۰ میلیون پوند اعلام کرد. منچستریونایتد در حال حاضر ۲۶ قرارداد با حامیان مالی جهانی و ۱۰ قرارداد با حامیان مالی منطقه ای منعقد کرده است و ۲۸ شریک رسانه ای و مالی دارد.

حق پخش تلویزیونی برای ۲۰ باشگاه لیگ برتر انگلیس ۸٫۳ میلیارد پوند است.

شرکت کی پی ام جی یکی از چهار شرکت بزرگ حسابرسی جهان، برآورد کرد که منچستریونایتد نخستین باشگاه فوتبال جهان است که ارزش آن از مرز ۳ میلیارد یورو فراتر رفته است.

ارزش مجموع ۳۲ باشگاه مطرح فوتبال اروپا بیانگر آن است که ارزش فوتبال به عنوان یک صنعت رشد کرده است.

رشد پخش تلویزیونی فوتبال، بین المللی سازی عملیات تجاری باشگاه ها، سرمایه گذاری در تاسیسات امروزی و خصوصی و مدیریت پایدارتر از جمله دلایل رشد صنعت فوتبال است.

از نظر ارزش حق رسانه ای، لیگ برتر انگلیس در صدر لیگ های اروپا قرار دارد. هرچند سایر لیگ های مهم اروپا راهبردهای خوبی را در رقابت برای جذب هواداران اتخاذ کرده اند.

خلاف سایر عوامل، توانایی انفرادی باشگاه برای تاثیرگذاری بر درآمد حق پخش تلویزیونی اغلب محدود است. هرچند این درآمد تاثیر مشهودی بر ارزش شرکت دارد.

براساس این گزارش، ارزش باشگاه های اسپانیا در رده بندی کلی ۱۰ درصد افزایش یافته است که به دلیل رشد قابل توجه اتلتیکو مادرید و سوییا بوده است. اسپانیا تنها لیگ فوتبال است که دو تیم آن یعنی رئال و بارسلونا از مرز دو میلیارد یورو ارزش شرکت فراتر رفته اند.

فهرست ۱۵ باشگاه فوتبال گران جهان به شرح زیر است:

۱- منچستریونایتد ۳٫۰۰۴ میلیارد یورو
۲- رئال مادرید ۲٫۸۹۵ میلیارد یورو
۳- بارسلونا ۲٫۶۸۸ میلیارد یورو
۴- بایرن مونیخ ۲٫۳۶۷ میلیارد یورو
۵- منچسترسیتی ۱٫۹۰۹ میلیارد یورو
۶- آرسنال ۱٫۸۸۲ میلیارد یورو
۷- چلسی ۱٫۵۲۴ میلیارد یورو
۸- لیورپول ۱٫۲۶۰ میلیارد یورو
۹- یوونتوس ۱٫۱۵۸ میلیارد یورو
۱۰- تاتنهام ۹۷۸ میلیون یورو
۱۱- پاری سن ژرمن ۹۴۸ میلیون یورو
۱۲- بروسیا دورتموند ۹۱۷ میلیون یورو
۱۳- اتلتیکو مادرید ۷۷۱ میلیون یورو
۱۴- شالکه ۶۳۳ میلیون یورو
۱۵- آث میلان ۵۰۴ میلیون یورو

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=219
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)