یکشنبه 5 نوامبر 2017 - 4:59

جذب فاینانس با بهره زیر ۱۰ درصد برای خریداران ولوو

سایپادیزل یکی از پنج خط بزرگ ساخت اتاق ولوو را در کنار سوئد، امریکا، برزیل و روسیه در اختیار دارد.

تأسیس یک شرکت مشترک توسط ولووتراکس و سایپادیزل با سهم برابر را می‌توان همچنان مهم‌ترین خبر در حوزه خودروهای کاروتجاری دانست. خبری که از سوی معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد استقبال گرفته است. تا جایی که معاون وزیر صمت با اشاره به سابقه همکاری طولانی بین سایپادیزل و ولووتراکس گفته است: با همکاری ولوو خواهیم توانست بخشی از بازارهای منطقه را در آینده نزدیک پوشش دهیم.

به گزارش نگاه اقتصادی، محسن صالحی‌نیا تأکید کرده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دستگاه سیاستگذار در صنعت خودرو خواهان افزایش کیفیت و کمیت در تولیدات خودروهای تجاری است که البته با توجه به برند بسیار خوب و معتبر ولوو موضوع کیفیت حل شده است ولیکن مواردی مانند افزایش داخلی‌سازی، صادرات به‌عنوان پایگاه منطقه‌ای، ارتقای خدمات پس از فروش و تولید با حداقل هزینه‌های اقتصادی محورهای همکاری مشترک با ولووتراکس خواهد بود.

* از سهام ۵۰درصدی تا داخلی‌سازی ۵۰درصدی

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت به اشاره به حضور مدیرعامل ولووتراکس در ایران تصریح کرد: این حضور نشانه خوب و مثبتی از عزم شرکت ولوو به‌منظور توسعه فعالیت‌های این شرکت در کشورمان است. وی افزود: اگر بخواهیم افزایش ساخت داخل در تولیدات مشترک سایپادیزل و ولووتراکس به مرز ۵۰ درصد برسد، لازم است توانمندی‌های بیشتری در بخش قطعه‌سازی کشور برای تولید شاسی و بخشی از قوای محرکه داشته باشیم که انتظار داریم شرکت ولووتراکس برای رسیدن به این هدف یک نقشه کلی ارائه دهد و با سایپادیزل به تفاهم برسد.

صالحی‌نیا در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نوسازی ناوگان فرسوده حمل‌ونقل تجاری و باری کشور و ضرورت تولید محصول متناسب با استاندارد یورو۶ افزود: سیاست دولت درخصوص نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای تجاری با داخلی‌سازی حداقل ۳۰ درصد، اعمال مزیت‌هایی از نظر نرخ تعرفه ورودی است و انتظار داریم شرکت سایپادیزل و ولووتراکس سهم بیشتری در زمینه نوسازی ناوگان با توجه به کیفیت بالای محصولات مشترک تولیدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای تجاری باید طی پنج سال، ۸۵ هزار دستگاه خودروی فرسوده نوسازی شود که نوسازی سالانه بیش از ۱۵ هزار دستگاه، ظرفیت بسیار خوبی برای کسب سهم بازار خودروهای تجاری است. معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت اظهاری امیدواری کرد: با توجه به اختصاص یارانه از سوی وزارت نفت برای جایگزینی خودروهای فرسوده، ولووتراکس و سایپادیزل بتوانند سهم بیشتری در این خصوص کسب کنند.

وی تاکید کرد: به‌عنوان سیاست‌گذار صنعت خودرو علاقه‌مندیم علاوه بر تولید خودروهای تجاری، تولید اتوبوس‌های مسافری نیز از سوی شرکت ولوو توسعه یابد که با توجه به علاقه‌مندی طرف خارجی، این امر میسر خواهد شد.

* جذب فاینانس مالی با بهره کمتر از ۱۰ درصد برای خریداران ولوو

مدیرعامل سایپادیزل در جریان این جلسه از آمادگی برای گسترش همکاری با ولووتراکس خبرداد و گفت: بیش از ۳۰ سال است که با شرکت ولووتراکس همکاری مشترک داریم و آماده توسعه این همکاری هستیم. رسول محمدصادقی تاکید کرد: در ماه‌های آینده با همکاری یک بانک سوئدی، نسبت به جذب فاینانس مالی با بهره کمتر از ۱۰ درصد برای خریداران محصولات برند ولوو اقدام خواهیم کرد که آغاز فصل مشترک جدید همکاری با ولوو خواهد بود.

وی اظهار کرد: در زمینه تولید محصول با افزایش سهم داخلی‌سازی، ارتقای خدمات پس از فروش و توسعه صادرات برنامه‌های جدیدی با همکاری ولووتراکس به اجرا در خواهیم آورد. وی با بیان این مطلب که سهم داخلی‌سازی خودروهای برند ولوو در‌حال‌حاضر در سایپادیزل ۲۱ درصد است، افزود: این سهم در سال ۹۷ به ۳۰ درصد افزایش می یابد و در فازهای بعدی تا ۵۰ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل سایپادیزل تصریح کرد: در زمینه خدمات پس از فروش نیز توافق لازم انجام شده است تا در بخش های آموزش نیروی انسانی، به‌روزرسانی تجهیزات تعمیرگاهی و تامین به موقع قطعات یدکی به اهداف مدنظر دست یابیم. وی همچنین گفت: در بستر تولید خودرو میان سایپادیزل و ولووتراکس توافق کردیم که ایران به عنوان پایگاه منطقه‌ای تولید و صادرات در خاورمیانه، شمال آفریقا و کشورهای CIS شناخته شود.

* استقرار یکی از پنج خط جهانی ساخت اتاق ولوو در سایپادیزل

معاون گروه ولوو و مدیرعامل شرکت ولووتراکس نیز در جریان این جلسه گفت: سایپادیزل با تولید باکیفیت محصولات ولووتراکس در واقع توانست به‌خوبی اعتبار برند ولوو را حفظ کند. کلاس نیلسون خاطرنشان کرد: آماده توسعه همکاری در زمینه تولید و خدمات پس از فروش در ایران هستیم و با توجه به کیفیت بالای محصولات ولووتراکس، پاسخگوی نیازهای موجود در بازار ایران و کشورهای منطقه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ولووتراکس همواره به سه اصل مهم کیفیت، ایمنی و سازگاری با محیط زیست در تولید محصولات خود متعهد است و به‌ویژه در زمینه سازگاری با محیط زیست فعالیت‌های خود را ارتقا خواهیم داد. مدیرعامل ولووتراکس افزود: تاکید ولووتراکس بر تولید محصول با برخورداری از آخرین فناوری‌هاست و شرکت سایپادیزل یکی از پنج خط بزرگ ساخت اتاق محصولات تجاری را در کنار اروپا، امریکا، برزیل و روسیه در اختیار دارد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این‌که تولید باکیفیت قطعات یکی از اهداف و اولویت های این مجموعه است، اظهار کرد: با نظارت دقیق، در آینده تولید قطعات در ایران با بالاترین کیفیت مطابق استاندارد ولوو در دستور کار این شرکت قرار دارد که این امر نیازمند حمایت وزارت صنعت و همکاری قطعه‌سازان است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=3107
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)