شنبه 10 ژوئن 2017 - 6:14

افت فروش سینماهای ایران پس از حوادث تروریستی تهران

مدیران مؤسسات پخش فیلم از افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی میزان فروش فیلم‌ها خبر دادند.

افت فروش سینماهای ایران پس از حوادث تروریستی تهران

فیلم‌های سینمایی روی پرده پس از حوادث تروریستی اخیر تهران با افت فروش مواجه شدند.

به گزارش نگاه اقتصادی، به‌رغم استقبال گسترده مخاطبان سینما از فیلم‌های کمدی در این دوره از اکران، اتفاقات اخیر تهران باعث کاهش تعداد تماشاگران سینماها شده است.

علی سرتیپی، مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران در گفت‌وگویی بیان کرد: با توجه به اتفاقات ناگواری که رخ‌داده و توصیه‌هایی که به مردم شده بود، شاهد افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی در میزان فروش فیلم‌ها بوده‌ایم اما امیدوارم در روزهای آینده شرایط بهتر شود.

سعید خانی، مدیر پخش شرکت نسیم صبا نیز از افت فروش فیلم‌های روی پرده سینماهای کشور در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه و پس از حوادث اخیر تهران خبر داد.

در دو حمله تروریستی جداگانه که صبح چهارشنبه گذشته رخ داد، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن ۱۷ نفر شهید و ۵۶ نفر مجروح شدند.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی (ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد.

سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیری‌ها به هلاکت رسیدند.

وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند ۵ نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»

گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام (ره) را بر عهده گرفته است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=333
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)