سه‌شنبه 23 می 2017 - 0:17

تجارت ایران و اروپا ۲ برابر شد

مبادلات دو طرف از ۲ میلیارد یورو در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ با رشد ۱۶۵ درصدی به ۵٫۳ میلیارد یورو در سه ماهه نخست امسال رسیده است.

تجارت ایران و اروپا ۲ برابر شد

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۲.۵ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵.۳ میلیارد یورو رسید.

به گزارش “نگاه اقتصادی”، آمار منتشر شده از سوی اداره اطلاعات اقتصادی اتحادیه اروپا (یورو استات) نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و ۲۸ عضو این اتحادیه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی رشد حدود ۲٫۵ برابری داشته است.

بر اساس این گزارش مبادلات دو طرف از ۲ میلیارد یورو در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ با رشد ۱۶۵ درصدی به ۵٫۳ میلیارد یورو در سه ماهه نخست امسال رسیده است.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ماه های ژانویه تا مارس ۲۰۱۷ با رشد ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲٫۵۳ میلیارد یورو رسیده است. در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ صادرات اتحادیه اروپا به ایران ۱٫۶۰۴ میلیارد یورو اعلام شده بود.

واردات اتحادیه اروپا از ایران نیز در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ با رشد ۷ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲٫۷۷ میلیارد یورو رسیده است. در سه ماهه مشابه سال قبل ۳۹۶ میلیون یورو کالا از ایران وارد شده بود.

لغو تحریم نفتی و از سرگیری خرید نفت ایران علت رشد قابل توجه واردات اتحادیه اروپا از ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ بوده است.

بر اساس این گزارش آلمان بزرگترین صادرکننده به ایران و ایتالیا بزرگترین واردکننده از ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ در میان کشورهای اروپایی شناخته شده اند.

صادرات آلمان به ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ با رشد ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶۵۰ میلیون یورو رسیده است. آلمان در ماه های ژانویه تا مارس سال قبل ۴۹۰ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

ایتالیا نیز در سه ماهه نخست سال قبل ۹۹ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم با ازسرگیری خرید نفت ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ بالغ بر ۸ برابر شده و به ۸۰۰ میلیون یورو رسیده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=34
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)