جمعه 30 ژوئن 2017 - 14:04

عضویت کشتیرانی جمهوری اسلامی در مؤسسه رده‌بندی B.V

اقدام به پذیرش عضویت کشتیرانی جمهوری اسلامی از مصادیق بارز تغییر رویکرد جهانی به تحولات جاری ایران است.

عضویت کشتیرانی جمهوری اسلامی در مؤسسه رده‌بندی B.V

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حضور در شوراهای تصمیم گیری بین المللی و عضویت در مؤسسه رده‌بندی B.V پاریس، بار دیگر شاهد رخداد دیگری پس از اجرایی شدن برجام در عرصه جهانی بود.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از مانا، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی مدیرعامل دفتر مرکزی مؤسسه رده بندی B.V در پاریس برای شرکت در اجلاس دوره ای شورای عمومی بین المللی موسسات رده بندی (در۲۹ ماه ژوئن) حضور یافت و با حضور وی در این اجلاس، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عضویت مؤسسه رده بندی B.V در آمد.

در این اجلاس، محمد سعیدی به معرفی توانمندی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تبادل نظر با سایر مالکان معظم و دست اندرکاران صنعت کشتیرانی پرداخت و همچنین درباره آخرین پیشرفت‌های بانکی ایران با بانک‌های بین‌المللی برای تسهیل در تجارت ایران با سایر کشورها به ویژه بانک‌های اروپا سخن گفت.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این نشست افزود: با توجه به وضعیت نامناسب بازار بین‌المللی کشتیرانی، افزایش هزینه های سوخت با سولفور پائین و محدودیت‌های غیرمنطقی و غیراقتصادی و بیش از استانداردهای محیط زیستی، نگرانی‌های فراوانی برای آینده بازار کشتیرانی در سطح بین‌المللی به‌وجود آمده است.

لازم به ذکر است، دعوت و عضویت کشتیرانی در اجلاس مزبور با هدف استمرار و تداوم همکاری‌های فی‌مابین انجام شد که اقدام به پذیرش عضویت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از مصادیق بارز تغییر رویکرد جهانی به تحولات جاری جمهوری اسلامی ایران پس از برجام و افتخار بزرگی در جوامع و محافل بین‌المللی دریایی برای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

یادآور می شود در این اجلاس مهندس کیان ارثی، مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران نیز حضور داشت.

همچنین در طول این اجلاس گزارشی از سوی مدیرعامل مؤسسه رده بندی از عملکرد B.V در بخش دریا، فراساحل، مباحث مهم و کلیدی همچون تبیین وضعیت فعلی کسب و کار در بازار کشتیرانی، سمت و سوی بازار ، چشم انداز موجود و تحولات فنی در صنعت حمل و نقل دریایی ارائه کرد.

* حضور توتال درپروژه های بالادست نفتی ایران تا پایان ۲۰۱۷

در اجلاس شورای چهلم (International General Committee)، Pascal Puyanne رییس شرکت توتال نیز به تشریح برنامه های سال آتی شرکت متبوع خود پرداخت و در پاسخ به سوال مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در پروژه های ایران اعلام کرد؛ تصمیم جدی برآن است که امسال در پروژه های بالادستی نفت ایران شرکت کنیم.

بنا بر این گزارش، اهمیت این اجلاس در آن است که آخرین وضعیت مقررات رده بندی در دنیا مورد ارزیابی قرار گرفت و حضور دو شرکت مهم کشتیرانی ایران بسیار در این فرایند حائز اهمیت است.

شایان ذکر است پس از اجرایی شدن برجام حضور کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در فرایند شوراهای تصمیم گیری بین المللی بسیار حیاتی ومهم محسوب می شود که این شرایط در حال حاضرفراهم شده است.

مؤسسه رده بندی B.V به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات رده بندی عضو IACS (سندیکای بین المللی مؤسسات رده بندی) در سال ۱۸۲۸ میلادی تأسیس شد و امروز با بکارگیری ۶۹ هزار نیروی متخصص در ۱۴۰۰ دفتر منطقه ای در ۱۴۰ کشور جهان و ۴۰۰ هزار مشتری یکی از سرآمدترین مؤسسات در نوع خود محسوب می شود که با انجام آزمایشات دریایی، بازدید، ممیزی و صدور مدارک مورد نیاز، همواره ارائه خدمات با کیفیت را سرلوحه وظایف خود قرار داده و به کیفیت خدمات، ایمنی و حفظ محیط زیست اهتمام می ورزد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=610
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)