شنبه 1 جولای 2017 - 2:46

زمینه صادرات محصولات ایران به ۳۸ کشور جهان فراهم شد

محصولات کشاورزی، پتروشیمی، غذایی و فولادی ازجمله کالاهایی‌اند که تلاش شده است زمینه صادرات آن‌ها نیز فراهم شود.

زمینه صادرات محصولات ایران به ۳۸ کشور جهان فراهم شد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تلاش های دولت تدبیر و امید و لغو تحریم ها زمینه برای صدور محصولات ایرانی به ۳۸ کشور جهان فراهم شد.

به گزارش نگاه اقتصادی، محسن صالحی‌نیا در حاشیه دیدار با اعضای خانه صنعت و معدن سبزوار طی گفت‌وگویی با خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف کشاورزی، صنعتی و انتقال دانش و تکنولوژی از قابلیت مناسب در حوزه صادرات برخوردار است.

وی با بیان این‌که بخش مهمی از محصولات صادراتی ایران کالاهای مصرفی است، اظهار کرد: محصولات کشاورزی، پتروشیمی، مواد غذایی و محصولات فولادی ایران نیز از جمله کالاهای صادراتی هستند که تلاش شده است با توسعه زیرساخت ها و تسهیل امور بانکی بین کشورها زمینه صادرات آن‌ها نیز فراهم شود.

معاون وزیر صنعت گفت: افزایش ارتباط بین بانک ها در دوران پس از برجام بخش مهمی از زیرساخت های صادراتی کشور را تشکیل می دهد و یکی از مهمترین طرح های وزارت، صنعت، معدن و تجارت بررسی افزایش راه های صادرات محصولات ایرانی به سایر کشورهاست.

وی افزود: باید قابلیت های صادراتی محصولات ایرانی را افزایش داد تا کشورها و بازارهای هدف پذیرا و خریدار این محصولات باشند.

صالحی اظهار کرد: اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی و بهسازی تجهیزات کارخانه ها و کارگاه های تولیدی کشور نیز در همین راستا صورت می گیرد تا زمینه برای افزایش کیفیت محصولات صادراتی فراهم شود.

وی همچنین گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایجاد فرصت برای عقد قراردادهای مشترک بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی است تا بستر انتقال تکنولوژی به کشور فراهم شود.

معاون وزیر صنعت افزود: مهمترین هدف از عقد این قراردادها صدور ۳۰ درصد محصولات تولیدی به کشورهای همجوار و همسایه است.

وی ادامه داد: بازار روسیه فرصت مناسب برای بازرگانان ایرانی است که باید با شناسایی نیازهای این کشور محصولات خود را به روسیه صادر کنند.

صالحی‌نیا اظهار کرد: روسیه از نظر تکنولوژی در زمره کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می شود و سطح صادرات به این کشور نسبت به سایر کشورهای همجوار از اهمیت ویژه ای برخودار است و نمی توان هر محصولی را به این کشور صادر کرد.

وی گفت: به رغم لغو تحریم ها و افزایش صادرات محصولات ایرانی، بازرگانان کشور با مشکلاتی در زمینه کیفیت، کمیت، ارتباطات بین بانکی با برخی کشورها مواجه هستند که تلاش برای رفع این موانع ادامه دارد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=619
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)