جمعه 7 جولای 2017 - 14:09

معرفی ۵۰ شرکت‌ برتر بورسی در بهار امسال

شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا و سرمایه‌‌گذاری نفت‌وگاز پارس در مقام اول تا سوم این لیست قرار دارند و سرامیک صنعتی اردکان آخر است.

معرفی ۵۰ شرکت‌ برتر بورسی در بهار امسال

فهرست ۵۰ شرکت فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران در سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ اعلام شده است که در این فهرست سرامیک صنعتی اردکان در مقام آخر قرار دارد.

به گزارش نگاه اقتصادی، به تازگی فهرست ۵۰ شرکت فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران مربوط به بهار سال جاری اعلام شده که شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز پارس، توسعه معادن و فلزات و گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید در مقام اول تا پنجم این لیست قرار دارد.

طبق این گزارش، شرکت سایپا، پتروشیمی مبین، گروه پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان، مخابرات ایران و آسان پرداخت پرشین نیز در مقام ششم تا دهم این رتبه بندی جای گرفتند، اما رتبه‌های چهل‌وپنجم تا پنجاهم این لیست را شرکت‌های پتروشیمی شازند، سایپا دیزل، سرمایه‌ گذاری آتی دماوند، سرمایه‌ گذاری خوارزمی، بیمه البرز و سرامیک صنعتی اردکان تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این شرکت‌های ایران خودرو، صنایع آذرآب، ایران ترانسفو، پارس خودرو، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی، مقام‌های یازدهم تا پانزدهم این لیست را به خود اختصاص دادند.

لازم به ذکر است در گزارش یاد شده اعلام شده که شناسایی شرکت‌های دارای موقعیت برتر، اغلب بر پایه نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت‌های مالی انجام می‌شود. شناسایی شرکت‌های برتر در بورس تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت‌ها بر بازار و در چارچوب سه معیار از جمله میزان داد و ستد سهام در تالار، تناوب معاملات سهام و تاثیر گذاری آن شرکت بر بازار صورت می گیرد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=815
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)