دوشنبه 24 جولای 2017 - 4:42

رییس ایدرو: خصوصی‌سازی‌ها باید به اهل صنعت واگذار شود

معظمی اظهار داشت: پس از برجام ۲۸ موافقت‌نامه خارجی امضا شد که هشت مورد آن به قرارداد تبدیل شده است.

رییس ایدرو: خصوصی‌سازی‌ها باید به اهل صنعت واگذار شود

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به همراه اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در سفر یک روز به شهرستان اسفراین از مجتمع‌های صنعتی این شهرستان و واحدهای صنعتی بخش خصوصی بازدید و در نشست با فعالان اقتصادی بخش صنعت مشکلات این صنایع را بررسی کردند.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از ایدرونیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی دولتی و خصوصی اسفراین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه این سازمان سرمایه گذاری به میزان ۶۰هزار میلیارد ریال در این بخش است که در این پیوند، هشت هزار شغل به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

منصور معظمی افزود: پس از برجام ۲۸ موافقت‌نامه خارجی امضا شد که هشت مورد آن به قرارداد تبدیل شده است.

وی ادامه داد: این قراردادها در حوزه های مختلف از جمله خودروسازی، فولاد سازی و کشتی سازی است.

رییس ایدرو با بیان این‌که اکنون ۳۷ پروژه در دست انجام داریم، گفت: هرچند قانون‌گذار تکلیف خاصی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم مشخص نکرده است اما هم اکنون ۲۵هزار میلیارد ریال پروژه در نقاط محروم در حال ساخت داریم.

معظمی با بیان اینکه نقش سازمان گسترش ایجاد بنگاه است و بنگاه‌داری نیست، گفت: به دنبال آن هستیم که اگر جایی بخش خصوص تمایل به سرمایه‌گذای ندارد اما علاقه‌مند به سرمایه گذاری مشترک با بخش دولتی است از آن حمایت کنیم.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به بحث خصوصی سازی واحدهای تولیدی زیر مجموعه این سازمان گفت: خصوصی سازی تکلیف دولت است ولی حرف ما با وزات اقتصاد و دارایی این است که این مهم باید به اهلش و کسانی در بخش تولید هستند واگذار شود.

معظمی با اشاره به مشکل طلب شرکت لوله‌گستر از شرکت نفت گفت: این شرکت ۱۶۰میلیارد تومان از شرکت ملی نفت طلب دارد که انتظار می رود شرکت نفت به پرداخت تعهدات خود هر چه زودتر عمل کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات انجام‌شده برای حمایت از تولیدات داخلی و خرید از داخل در صنایع همچون تولید لوله‌های بدون درز شرکت لوله‌گستر اسفراین گفت: معتقدیم وقتی توان تولید در داخل است بی انصافی است که از بیرون واردات داشته باشیم.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: خصوصی سازی در کشور ما انحراف دارد و ۶۵ درصد از واگذاری کارخانه های سازمان گسترش و نوسازی، رهاسازی صنایع بود.

معظمی اظهار داشت: قرار بود با اجرای خصوصی سازی در کشور انقلاب اقتصادی ایجاد کنیم اما به جای خصوصی سازی، رهاسازی شده است.

وی افزود: باید به سمت ارزشمند کردن تولید در کشور برویم تا کسب و کار رونق گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۹۵ رشد اقتصادی ۶٫۵ درصد داشتیم درحالی که میزان رشد اقتصادی در سال ۹۱ منفی ۱۰٫۵بود، افزود: باید قدردان کسانی باشیم که این فضای بهبود اقتصادی را فراهم کردند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1150
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)