چهارشنبه 26 جولای 2017 - 3:15

برگزاری مجمع عمومی ۸ بانک پس از اخذ تأیید صورت‌های مالی

مدیرکل نظارت بانک مرکزی گفت: از بانک‌های دیگر می‌خواهیم هرچه زودتر نسبت به تهیه و ارسال صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی اقدام کنند.

برگزاری مجمع عمومی ۸ بانک پس از اخذ تأیید صورت‌های مالی

بانک‌های ملت، تجارت، خاورمیانه، آینده، ایران و ونزوئلا، قرض الحسنه مهر ایران، حکمت ایرانیان و انصار پس از تایید صورت های مالی نمونه و کسب مجوز بانک مرکزی، مجمع خود را در موعد مقرر و طبق اعلام قبلی برگزار کردند.

به گزارش نگاه اقتصادی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری بانک مرکزی گفت: این بانک‌ها، صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی را ارائه کردند و پس از بررسی در بانک مرکزی، مجامع آن‌ها برگزار شد.

عباس کمرئی تاکید کرد: برگزاری مجامع تعداد دیگری از بانک‌ها که صورت‌های مالی نمونه را ارائه کرده اند نیز در دست بررسی است.

وی افزود: از بانک‌های دیگر نیز می خواهیم هرچه زودتر نسبت به تهیه و ارسال صورت های مالی نمونه بانک مرکزی اقدام کنند.

یکی از پیش‌شرط‌های ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل، انطباق هرچه بیشتر صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی با استاندارد بین المللی گزارشگری مالی «آی.اف.آر.اس- IFRS» است.

اواخر سال ۱۳۹۴ پس از اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و لغو تحریم‌های بین‌المللی، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها از آنها خواست صورت‌های مالی خود را مطابق نمونه ارسالی بانک مرکزی تهیه و تنظیم کنند.

بانک مرکزی اواخر پارسال صورت های مالی نمونه خود را براساس بازخوردهای دریافتی از بانک ها و موسسه های اعتباری و نیز بررسی کارشناسان حوزه نظارتی، بازنگری و ابلاغ کرد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1230
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)