پنج‌شنبه 8 سپتامبر 2022 - 10:58

احیای فعالیت «پلاستیك چابكسر» و افتتاح خط جدیدش با تسهیلات بانک صنعت‌ومعدن

شرکت شمال پلاستیک چابکسر در سال 95 با بحران مالی شدیدی مواجه شد که این امر منجر به تعطیلی کارخانه ازسال 1395 تا سال 1398 شد.

واحد نیمه فعال شمال پلاستیک چابکسر با هدف محرومیت زدایی و اشتغال زایی با تامین مالی بانک صنعت و معدن احیا و خط تولید جدید آن در هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، این واحد تولیدی به تولید انواع پلاستیک از جنس ABS ,PP ,GP ,PMMA برای صنایع مختلف به خصوص صنعت لوازم خانگی و تجهیزات بهداشتی مشغول بود و در سال 1374 با ورود به صنعت خودرو به تولید انواع قطعات پلیمری تزیینی خودرو پرداخت.

شرکت شمال پلاستیک چابکسر با توجه به مشکلات اقتصادی مانند نوسانات نرخ ارز و شرایط تحریم در سال 95 با بحران مالی شدیدی مواجه شد که این امر منجر به تعطیلی کارخانه ازسال 1395 تا سال 1398 گردید.

سرانجام با تامین مالی شرکت یادشده توسط بانک صنعت و معدن در سال 1400 و تزریق 400 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش، تعداد کارکنان شرکت از 80 نفر به 118 نفر و فروش شرکت از مبلغ 160 میلیارد ریال به مبلغ 540 میلیارد ریال افزایش یافت و خطوط تعطیل و نیمه تعطیل آن مجدداً راه اندازی شد.

این شرکت در حال حاضر در حال تولید قطعات تزیینی خودرو برای خودروسازی ایران می باشد و در هفته دولت خط تولید سقف زیری خودرو را نیز با حضور استاندار استان گیلان دکتر اسدالله عباسی و مدیر بانک صنعت و معدن استان گیلان افتتاح کرد که این امر میزان تولید و فروش شرکت را حداقل به میزان30 درصد افزایش می دهد.

گفتنی است؛ حمایت از واحدهای راکد یا نیمه فعال یکی از سیاستهای اساسی بانک تخصصی صنعت و معدن است که در راستای رونق و افزایش تولید و اشتغال در مناطق مختلف کشور به خصوص مناطق کمتر برخوردار با جدیت دنبال می شود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=12329
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)