پنج‌شنبه 27 جولای 2017 - 21:52

برنامه عملیاتی گمرک ایران در سال ۹۶ ابلاغ شد

گمرکات باید در خصوص دو پروژه «اعمال مدیریت یکپارچه گمرکی در کلیه مبادی گمرکی» و « ایجاد تسهیلات مناسب جهت تکریم ارباب رجوع» گزارش‌های سه‌ماهه ارائه دهند.

مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران برنامه عملیاتی سال ۹۶ را که با محوریت شعار سال “اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال” تدوین شده است، به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی گمرک، در این ابلاغیه آمده داشت:

در دو سال اخیر با اعمال الگوی اقتصاد مقاومتی توانسته است به اهداف این الگوی اقتصادی در گمرک تحقق بخشیده و زمینه لازم برای توسعه آن را فراهم کند.

برنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر شعار سال و بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی، اولویت ها و اهداف تعیین شده در سند راهبردی سازمان، نقشه راه اصلاح نظام اداری و دولت الکترونیک، تکالیف برنامه ششم و منشور حقوق شهروندی تنظیم شده است.

همچنین در این برنامه برای موفقیت هر چه بیشتر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به برنامه های ستاد مبارزه با مبارزه با قاچاق کالا و ارز توجه شده است. تنظیم برنامه ۹۶ گمرک جمهوری اسلامی ایران که با مطالعه برنامه های کلان کشورو هماهنگ با آنها انجام شده، اجرای صحیح و به موقع پروژه ها را در چشم انداز خود داشته است.

در این ابلاغیه که در پنج بند تنظیم شده است، دفاتر ستادی، ادارات کل و گمرکات اجرایی را ملزم کرده است، تعریف دقیقی از فعالیت های مربوط به هر پروژه ارائه کنند وبرای سهم و زمانبندی اجرای هر فعالیت با معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل هماهنگ باشند.

همچنین لازم است متولیان پروژه ها، فردی را برای مدیر پروژه تعیین کرده و آن را به معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل معرفی کنند.

مدیران پروژه ها باید هر سه ماه یکبار از وضعیت و پیشرفت پروژه ها به معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل گزارش عملکرد بدهند.

گمرکات اجرایی ضمن داشتن التزام به همکاری لازم، در اجرای فعالیت مرتبط با پروژه توسعه «گمرک الکترونیک و یکپارچه با تمرکز بر پنجره واحد تجاری بین المللی» با دفتر فاوا می‌بایست در خصوص دو پروژه «اعمال مدیریت یکپارچه گمرکی در کلیه مبادی گمرکی» و « ایجاد تسهیلات مناسب جهت تکریم ارباب رجوع» گزارش های سه ماهه ارائه دهند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران در برنامه سال جاری این سازمان معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل خود را ملزم کرده است ضمن نظارت بر اجرای صحیح پروژه ها، گزارش های پیشرفت فیزیکی را از واحد های متولی اخذ کرده و به شورای معاونین تحویل دهد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1411
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)