دوشنبه 14 آگوست 2017 - 21:58

جشن شانزدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصادنوین برگزار شد

بنیان‌گذار این بانک گفت: تاسیس بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور و به دنبال آن سایر بانک‌های غیردولتی، آغازی برای تحول در اقتصاد کشور و کارآفرینی خصوصا در بخش خصوصی شد.

همزمان با شانزدهمین سالگرد تأسیس بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران، طی مراسمی، با حضور بنیان‌گذار، اعضای هیات مدیره، کارکنان و مدیران عامل شرکت‌های وابسته این بانک جشن سالگرد تاسیس بانک اقتصادنوین برگزار شد.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در این مراسم محمد صدرهاشمی‌نژاد، بنیان‌گذار این بانک به توصیف فضای حاکم بر نظام بانکی پیش از آغاز به کار بانک‌های خصوصی اشاره کرد و گفت: تاسیس بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور و به دنبال آن سایر بانک‌های غیردولتی، آغازی برای تحول در اقتصاد کشور و کارآفرینی خصوصا در بخش خصوصی شد.

وی گفت: کمتر پروژه ملی را می‌توان یافت که در طی سال‌های گذشته بدون حمایت بانک‌های غیردولتی به سرانجام رسیده باشد.

صدرهاشمی‌نژاد به خوشنامی بانک اقتصادنوین در شانزده سال فعالیتش اشاره کرد و گفت: اقتصادنوین به عنوان سالم‌ترین، خوشنام‌ترین و شفاف‌ترین بانک در شبکه بانکی در طی این سال‌ها، با وجود فراز و نشیب‌های بسیار توانسته خود را به عنوان بانکی قانون‌مدار معرفی کند که مشتریان اهمیت کسب این عنوان را درک می‌کنند و برای آن ارزش قائلند.

وی با اشاره به قانون گریزی برخی بانک‌ها در سیستم بانکی گفت: بانک اقتصادنوین در طی سال‌های فعالیت خود همواره به قوانین و مقررات پاییند بوده و هیچگاه وارد رقابت با برخی بانک‌های قانون گریز برای نرخ شکنی نشده و نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک با عزم و اراده‌ی که در کلیه همکاران بانک اقتصادنوین وجود دارد، قله‌های ترقی، موفقیت و پیشرفت به سرعت طی خواهند شد و خوشنامی و اعتبار همچنان بر تارک این بانک خواهد درخشید.

در این مراسم، نصرت‌الله روشن ضمیر، سرپرست و عضو هیات مدیره بانک اقتصادنوین نیز طی سخنانی، ضمن تبریک شانزدهمین سالگرد تاسیس این بانک و تشکر از خدمت صادقانه کارکنان گفت: بانک اقتصادنوین برند خوب و ماندگاری در سیستم بانکی است و این به برکت مدیران باتجربه و کارکنان بسیار خوب و تأثیرگذار حاصل شده است.

وی با اشاره به تاثیر به‌سزای بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور در نظام بانکی گفت: نظام بانکی خصوصی به پرچمداری بانک اقتصادنوین در طی سال‌های اخیر به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است و توانسته اعتماد مشتریان را به خود جلب کند.

روشن ضمیر اظهار داشت: سهم سپرده‌های نزد بانک‌های خصوصی در پایان سال گذشته از مرز ۷۰ درصد عبور کرد که این عدد نشان دهنده اعتماد مشتریان به این بانک‌ها است.

وی همچنین گفت: در سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی، شاخص‌های عملکردی بانک اقتصادنوین در بخش درآمدهای غیرمشاع مثبت بوده که این روند در چهار ماهه نخست سال جاری نیز استمرار داشته است، به طوری که میزان ضمانت‌نامه‌های صادره توسط این بانک در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۸۰ درصد سال ۹۵ بوده است.

 

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2416
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)