یکشنبه 24 سپتامبر 2017 - 0:36

پیش‌بینی روزهای خوب برای سهام سایپا

اقبال عمومی به معاملات سهام سایپا در بازار بورس افزایش یافته که این امر به دلیل شرایط اقتصادی مناسب حاکم بر مجموعه بوده است.

معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در گفت و گویی با اشاره به وضعیت تولید، فروش و سود شرکت گفت: برآورد می‌شود که بازار اقبال خوبی را نسبت به سهام سایپا نشان دهد و روزهای خوبی را برای سهام پیش بینی می کنیم.

به گزارش نگاه اقتصادی، سیروس شجاعی برجویی ضمن اشاره به مطلب فوق به سئوالات دیگری نیز پاسخ داد که در ادامه می آید:

* وضعیت تولید محصول در چند سال اخیر به چه صورت بوده و پیش بینی شما از میزان تولید خودرو در گروه سایپا در سال جاری چیست؟

در حالی که تولید گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۳۹۴ حدود ۳۰۱ هزار دستگاه بود، این عدد در سال ۱۳۹۵ به ۵۷۰ هزار دستگاه رسید که بیانگر رشد ۸۹ درصدی است. با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری تمامی واحدها پیش بینی می شود تولید گروه سایپا در سال ۱۳۹۶ به بالغ بر ۶۳۰ هزار دستگاه برسد که رشد ۱۰ درصدی در افزایش تولید و فروش را شاهد خواهیم بود.

* در زمینه فروش خودرو در بازار چه دستاوردهایی در مجموعه حاصل شده است؟

از منظر آمار فروش نیز تا پایان مرداد ماه سال جاری رقم فروش کل گروه سایپا بالغ ۶۲٫۷۷۳ میلیارد ریال است که تا پایان مردادماه نزدیک ۴۰ درصد از مبلغ کل فروش سال گذشته را پوشش داده ایم. لازم به توضیح است که رقم فروش کل سال گذشته گروه سایپا معادل ۱۶۷٫۴۵۲ میلیارد ریال بوده است.

* برنامه توسعه محصول در گروه سایپا در حال حاضر در چه مرحله است؟

درخصوص توسعه محصول نیز اقدامات خوبی در دست اجراست در سال جاری تاکنون دو محصول ساینا اتوماتیک و کوییک رونمایی شده‌اند و انشالله تا پایان سال خودروهای جدیدی با پلت فرم اختصاصی سایپا (SP1) معرفی و رونمایی خواهد شد.

* هفته گذشته نماد سایپا در بورس با اقبال مواجه شده بود، دلیل این استقبال چه بوده است؟

با توجه به تحولات رخ داده در مجمع شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا و حضور بیش از ۸۹ درصد از سهامداران و بیش از ۵۰ درصد کارکنان و نمایندگان آنها در آن، قابل پیش بینی بود که رخدادهای حاکم بر سایپا در شش ماهه گذشته روند مثبتی داشته است. به نظر می رسد اقبال عمومی به معاملات سهام سایپا در بازار بورس افزایش یافته که این امر به دلیل شرایط اقتصادی مناسب حاکم بر مجموعه بوده است.

همچنین در مجمع یادشده سه عضو از پنج عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان، توسط کارکنان زحمتکش گروه سایپا انتخاب شدند که این امر باعث رفع شائبه نفوذ و کنترل شرکت سایپا در شرکت سرمایه گذاری کارکنان و صورت های مالی تلفیقی آن شد و عملا موارد مندرج در بندهای ۴ و ۵ گزارش حسابرسی گروه سایپا مرتفع می شود. از سوی دیگر با توجه به وضعیت تولید، فروش و سود شرکت برآورد می‌شود که بازار اقبال خوبی را نسبت به سهام سایپا نشان دهد و روزهای خوبی را برای سهام پیش بینی می کنیم.

 

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2659
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)