چهارشنبه 14 ژوئن 2017 - 8:06

بررسی مجدد پرونده خانوارهایی که یارانه آن‌ها قطع شده است

سازمان هدفمندی یارانه ها پس از اتمام بررسی ها و حصول نتیجه، نسبت به برقراری دوباره یارانه خانوارهای واجد شرایط و نیازمند اقدام می کند و مراتب را به اطلاع آنها می رساند.

سازمان هدفمندی یارانه ها روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای از بررسی دوباره پرونده خانوارهایی که یارانه آنها قطع شده است، خبر داد.

به گزارش نگاه اقتصادی، بر اساس این اطلاعیه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها با توجه به نظر مراجع و نهادهای نظارتی این کار ر انجام می دهد.

این اطلاعیه افزود: سازمان هدفمندی یارانه ها پس از اتمام بررسی ها و حصول نتیجه، نسبت به برقراری دوباره یارانه خانوارهای واجد شرایط و نیازمند اقدام می کند و مراتب را به اطلاع آنها می رساند.

یادآور می‌شود برای شماری از سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است، ماه گذشته (آردیبهشت) پیامکی با این مضمون «سرپرست گرامی به دنبال ثبت اطلاعات شما در سامانه، یارانه شما در تاریخ ۱۳۹۶٫۲٫۲۶ به حساب شما واریز می گردد. سازمان هدفمندی یارانه ها yaraneh10.ir» دریافت کردند.

پس از آن که رسانه های منتقد دولت این پیامک ها را به انتخابات ریاست جمهوری ربط دادند و آن را اقدامی برای خرید رای مردم تلقی کردند، سازمان هدفمندی یارانه ها با انتشار بیانیه ای این مطالب را بی اساس دانست و تاکید کرد: این سازمان بر اساس مقررات، موظف است اعتراض رسمی شهروندانی که یارانه آنها قطع شده را بررسی و در صورتی که مستحق دریافت یارانه باشند، بار دیگر یارانه آن‌ها را برقرار کند و این پروسه ربطی به انتخابات ندارد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها در طول سه سال گذشته به استناد بند «ح» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ و بند «الف» تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، نسبت به شناسایی و قطع یارانه نقدی حدود پنج میلیون نفر از خانوارهای پردرآمد اقدام کرده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=387
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)