شنبه 1 جولای 2017 - 3:30

رینگیت مالزی قوی‌ترین ارز آسیا شد

رینگیت در این فصل نسبت به یوآن چین با فاصله ای نزدیک در رتبه دوم بهترین ارز آسیا است، دو برابر رشد داشته است.

در حالی که سرمایه گذاران با توجه به علائم بهبود شرایط اقتصادی مالزی تمایل خود را بر فعالیت در بازار این کشور جنوب شرق آسیا نشان داده اند، وضعیت دارایی مالزی رو به بهبود است، به گونه ای که گفته می شود رینگیت واحد پول مالزی قوی ترین ارز آسیا شده است.

پایگاه خبری بلومبرگ روز جمعه اعلام کرد: رینگیت در این فصل قوی ترین ارز آسیایی است که نسبت به یوآن چین با فاصله ای نزدیک در رتبه دوم بهترین ارز آسیا است، دو برابر رشد داشته است.

به نوشته روزنامه نیو استریت تایمز، در مقیاس جهانی، سهام مالزی از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به دوره ای که شامل سال ۲۰۱۳ تاکنون می شود بیشترین خریدار را داشته که وضعیت آن در ماه های آوریل و می بهتر گزارش شده است.

براساس این گزارش، بهبود شرایط اقتصاد کلان مالزی باعث شده است در اواسط سال جاری میلادی چشم انداز مثبتی برای این کشور ترسیم شود.

هاکان آکسوی، مدیر یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری که نظارت بر سهام جهانی به ارزش بیش از ۲۴۴ میلیارد دلار را بر عهده دارد، گفت تا جایی که توسعه داده های کلان و حمایت از شرایط جهانی و همچنین پایداری بهای انرژی نشان می دهد، می توان وضعیت مثبتی را برای مالزی پیش بینی کرد.

بلومبرگ همچنین به نقل از آلان ریچاردسون، مدیر یک شرکت واقع در هنگ کنگ با بیان اینکه مدیریت دارایی های سامسونگ در حال خرید سهام ساخت و ساز، بانکداری و برخی دارایی های دیگر مالزی است، گفت که این امر می تواند منجر به بهبود شرایط دولت مالزی پیش از انتخابات این کشور جنوب شرق آسیا شود.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از ایرنا، بهبود پویایی مالی، پویایی سیاست های بانک مرکزی، سیاست های اقتصادی جذاب، حساسیت به بازار توسعه یافته و توسعه های انجام شده در چین از جمله عوامل کلیدی تاثیرگذار در وضعیت رو به مثبت اقتصاد مالزی است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=624
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)