پنج‌شنبه 4 نوامبر 2021 - 8:59

امضای تفاهم‌نامه جامع همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و فدراسیون فوتبال

از موضوعات مندرج در این تفاهم‌نامه می‌توان به برگزاری دوره های آموزشي مدیریت فوتبال؛ طراحی و اجرای دوره آموزشی بین المللی تخصصی مدیریت فوتبال؛ برگزاری كارگاه های مشترك مدیریتی؛ رتبه‌بندی باشگاه ها بر اساس مدل تعالی سازمانی به عنوان یک مدل جامع ارزیابی سازمانی باشگاه‌ها و پیشنهاد پروژه های بهبود؛ اشاره کرد.

تفاهم‌نامه جامع همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و فدراسیون فوتبال با امضای ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال منعقد و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، موضوعات این تفاهم‌نامه شامل موارد متعددی از جمله همکاری متقابل طرفین درطراحی مدل شایستگی مدیران حوزه فوتبال (ستادی، باشگاه ها، مربیان و …)؛ انجام نیاز سنجی آموزشی از طریق برنامه ریزی و اجرای کانون ارزیابی مدیران باشگاه ها؛ تهیه و تدوین برنامه توسعه شایستگی‌ها و طراحی دوره های مدیریت کسب و کار فوتبال می‌شود.

از دیگر موضوعات مندرج در این تفاهم‌نامه می‌توان به برگزاری دوره های آموزشي مدیریت فوتبال؛ طراحی و اجرای دوره آموزشی بین المللی تخصصی مدیریت فوتبال؛ برگزاری كارگاه های مشترك مدیریتی؛ رتبه بندی باشگاه ها بر اساس مدل تعالی سازمانی به عنوان یک مدل جامع ارزیابی سازمانی باشگاه‌ها و پیشنهاد پروژه های بهبود؛ ارایه خدمات آموزشی و مشاوره ای در مدیریت دانش فدراسیون فوتبال در خصوص مصاحبه، ثبت ، تنظیم و انتشار تجارب مدیریتی پیشکسوتان فوتبال کشور همانند نمونه های بین المللی و برگزاری دوره زبان های تخصصی در فوتبال اشاره کرد.

بنا به این گزارش، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در این مراسم طی سخنانی درخصوص موضوعات تفاهم نامه اظهار داشت: MBA مديريت ورزش در سازمان مدیریت صنعتی هدف گذاري شده است و هدف آن سازماندهي، برنامه‌ريزي، بحث كنترل و ارزيابي در حوزه ورزش با حضور بهترين اساتيد و هدف ديگر آن استعداديابي و هدايت استعداد مورد نظر است.

وي یادآور شد: يكی از ضعف هاي حوزه ورزش و فوتبال کشور انعقاد قرارداد است كه در اين حوزه سازمان مديريت صنعتي با توجه به اساتيد قوی در بحث كوچينگ، موضوعات باشگاهی، مديريت ريسك، موضوعات اقتصاد فوتبال و … می تواند بنا به خواست فدراسیون فوتبال كمك شايانی بنمايد.

مديرعامل سازمان افزود: باتوجه به ظرفيت‌هاي سازمان مديريت صنعتي مي توانيم كرسي هاي مناسبي براي تشويق قهرمانان فوتبال ترتيب دهيم تا بتوانند از دوره هاي سازمان استفاده كنند.

کیانی بختیاری خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت صنعتی دوره های مديران تراز جهانی را بصورت اختصاصي برای بنگاه‌ها برگزار می کند كه می توان برای مديران جهان تراز فدراسیون فوتبال هم آن را بازطراحی و اجرا کرد.

کیانی بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن بیان تاریخچه ای از سازمان مدیریت صنعتی و برشمردن توانمندی های این سازمان در زمینه هایی نظیر آموزش‌های تخصصی و کاربردی؛ مشاوره و تحقیق، کانون‌های ارزیابی مدیران حرفه ای، دوره‌های آمادگی استخدام و توانمندسازی دانش آموختگان، مشاوره و اجرای مدیریت چابکی و استراتژی برای سازمان‌ها و … به همکاری سازمان در حوزه آموزش با دانشگاه‌های معتبر فرانسه، کانادا و آلمان تاکید کرد.

در این مراسم شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ضمن اشاره به سوابق و تجارب سازمان مدیریت صنعتی در خصوص کمک به توسعه ظرفیت مدیریت در کشور اظهار داشت:

در این تفاهم‌نامه خطوط اصلی سرفصل‌های همکاری‌های تخصصی مشخص شده که که امیدواریم متعاقب آن یک‌ پروژه نیاز سنجی آموزشی با سرعت انجام پذیرد و دوره های تخصصی برای مدیران فوتبال کشور طراحی و اجرا شود.

موضوعاتی از قبیل شناخت ساختارهای اداری و مدیریتی afc و fifa، مقررات و سیاست های سازمان لیگ حرفه ای، قوانین و مقررات مرتبط با فوتبال، تجاری سازی فوتبال، باشگاه حرفه ای، مدیریت استراتژیک، مدیریت ریسک، مدیریت دانش، مدیریت تغییر و ….برخی از مهمترین سرفصل‌هایی است که با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برای آنها دوره های تخصصی تدوین و اجرا خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: مدیران باشگاه های لیگ برتر و دسته یک، اعضای اتحایه باشگاه ها ، روسای هیات های فوتبال، مدیران فدراسیون فوتبال (روسای کمیته ها و دپارتمان‌ها) در فاز اول مخاطبان و بهره مندان این دوره ها خواهند بود.

وی همچنین اشاره کرد هم اکنون یک کمیته برای تعیین نیازها و سرفصل در فدراسیون فوتبال تشکیل شده است و امید می رود که در فازهای بعدی با همکاری دیگر فدراسیون های پیشرو و موفق در جهان، همچنین afc و fifa دوره هایی عالی تر در سطح آسیا و جهان تدوین و اجرا کنیم.

عزیزی خادم در پایان خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال به طور جدی و براساس راهبردهای تدوین شده، اراده کرده است که این مجموعه را به یک سازمان حرفه ای ، کارآمد ، مدرن و دانش بنیان تبدیل کند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=11641
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)