دوشنبه 29 ژانویه 2018 - 16:12

تامین مالی ۵۰ درصد تولید فولاد کشور توسط بانک صنعت‌ومعدن

بانک صنعت و معدن تامین مالی ۵۰ درصد از ظرفیت تولید فولاد کشور را برعهده گرفته و اکنون ۱۳ طرح فولادی نیز با تسهیلات این بانک در حال اجراست.

حسین جمشیدی گفت: بانک صنعت و معدن تامین مالی ۵۰ درصد از ظرفیت تولید فولاد کشور را برعهده گرفته و اکنون ۱۳ طرح فولادی نیز با تسهیلات این بانک در حال اجراست.

به گزارش نگاه اقتصادی از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت‌ومعدن، فرماندار شهرستان جوین در جلسه شورای استان خراسان رضوی با بیان این‌که انتظار می‌رود در ۳ سال آینده تولید فولاد از ۲۵ میلیون تن در سال گذشته و سهم ایران در تولید جهانی از یک درصد به ۱٫۵ درصد افزایش یابد، افزود: تامین مالی طرح‌های صنعت و معدن مانند ۷ طرح فولادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی ازسوی بانک صنعت و معدن انجام شده و قرار است در سال‌های ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ در تمام طرح های مذکور علاوه بر احیا، فولادسازی‌ها نیز وارد مدار تولید شوند.

وی خاطرنشان ساخت: در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید کارخانه آهن‌ اسفنجی فولاد شهرستان جوین اول بهمن ۹۶ نخستین محصول خود (آهن‌اسفنجی) را تولید و به بازار عرضه کرد.

حسین جمشیدی گفت: کارخانه آهن‌اسفنجی فولاد جوین همچون دیگر طرح‌های استانی فولاد تا سال ۹۲ در وضعیت سکون قرار داشت، که ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان ایمیدرو) در دولت یازدهم فعال شد و در مسیر ساخت و توسعه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: محصول آهن‌اسفنجی با ۹۲٫۵ درصد متالیزاسیون (درجه فلزشدگی) به تولید رسید، برای این واحد حدود ۴۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و ۳۷۰ نفر به‌طور مستقیم و حدود ۳ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و در مجموع ۳۳۷۰ نفر در این واحد بزرگ مشغول به کار شده‌اند.

جمشیدی گفت: کارخانه آهن‌اسفنجی فولاد جوین دیماه گذشته از سوی معاون اول رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این طرح بزرگ در آینده نزدیک به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

جمشیدی افزود: این امر به ارتقای رتبه جهانی ایران در این صنعت از ۱۴ به ۱۱ منجر می‌شود، و تامین مالی ۷ طرح فولاد استانی سپیددشت (چهارمحال و بختیاری)، نی‌ریز (فارس)، قائنات (خراسان‌جنوبی)، شادگان (خوزستان)، جوین (خراسان رضوی)، بافت (کرمان) و میانه (آذربایجان شرقی) که در قالب فاینانس چین انجام شده، از اقدام‌های مهم در این بخش است.

فرماندار شهرستان جوین با اشاره به گـشایش خطوط اعتباری چین برای طرح‌های فولادی کشور با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی اظهار امیدواری کرد که طرح های جانبی فولاد شهرستان جوین با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شود.

وی گفت: تزریق ۱۸ هزار میلیارد ریال به طرح های هفت گانه فولاد در دولت یازدهم یکی از بزرگترین افتخارات دولت در تامین نظر مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=4388
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)