دوشنبه 5 مارس 2018 - 15:37

سایپا بر‌ سکوی اول تولید بهمن‌ماه صنعت خودرو ایران

گروه سایپا با تولید ۶۴۸۴۰ دستگاه خودرو و کسب ۴۴٫۶۹ درصد سهم تولید داخل بهمن ماه، به عنوان بزرگترین خودروساز داخلی معرفی شده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه خودروسازی سایپا با تولید ۶۴۸۴۰ دستگاه خودرو توانست بیشترین تولید خودرو را در بین خودروسازان داخلی در بهمن ماه ۹۶ به خود اختصاص داده و به عنوان بزرگترین خودروساز داخلی در این ماه معرفی شود.

به گزارش نگاه اقتصادی از سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا بر اساس استراتژی تعریف شده در سال ۹۶ همواره در جهت افزایش تولید گام برداشته است. در تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گروه سایپا توانسته با افزایش تولید خود، بیشترین سهم بازار را در ماه بهمن از آن خود کند.

بر این اساس در این ماه گروه سایپا با تولید ۶۴۸۴۰ دستگاه خودرو و کسب ۴۴٫۶۹ درصد سهم تولید داخل بهمن ماه، به عنوان بزرگترین خودروساز داخلی معرفی شده است.

بر اساس این گزارش در بهمن ماه سال جاری گروه سایپا توانسته ۶۱۱۶۸ دستگاه خودرو سواری ، ۲۹۶۷ دستگاه وانت، ۳۳ دستگاه ون و ۶۷۲ دستگاه خودرو تجاری تولید و وارد بازار کند. همچنین تولید گروه خودروسازی سایپا در بهمن ماه از مرز ۶۰۰ هزار دستگاه عبور کرده و در این ۱۱ ماه با تولید ۶۰۱۲۰۷ دستگاه خودرو به رشد ۱۶٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دست یافته است که نشان از تلاش و همت تمامی کارکنان گروه در جهت نیل به اهداف از پیش تعیین شده دارد.

پیش از این هم با توجه به اولویت سایپا بر افزایش تعداد تولید محصولات، این گروه خودروساز توانسته رکوردهای تولید خود را که در سال های گذشته به دست آورده بشکند. و بر این اساس گروه سایپا توانسته در ۱۰ ماه تولید خود در سال جاری با بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه تولید، رکورد جدیدی ثبت کند. همچنین در این ماه رکورد تولید بیشترین خودرو در دو شیفت با تولید ۳۱۲۲ دستگاه خودرو شکسته شده است.

در این مسیرحضور محسن جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که از اواخر آبان ماه به این شرکت آمده و نگاه ویژه اش مبنی بر حمایت از قطعه سازان و اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال به شرکت های قطعه ساز و انجام حمایت از این شرکت ها برای تسهیل در دریافت وام از بانک ها عواملی تاثیر گذار در هدایت صحیح این روند بوده و موجب افزایش تولید و رکورد شکنی های گروه سایپا در دوماه گذشته شده است.

علاوه براین توسعه سبد محصولات گروه سایپا و ورود محصولات جدید این گروه خودروساز در سال جاری و سال آینده نوید پیشرو بودن این گروه خودروساز در تولید محصولات داخلی را دارد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=4836
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)