پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۶:۵۶

ایران و عراق توافقنامه ساز وکار پرداخت مالی امضا کردند

توافقنامه سازوکار پرداخت مالی میان ایران و عراق از سوی روسای کل بانک های مرکزی دو کشور امضا شد.

توافقنامه سازوکار پرداخت مالی میان ایران و عراق از سوی روسای کل بانک های مرکزی دو کشور امضا شد.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از ایرنا، این توافقنامه سه شنبه در بغداد توسط عبدالناصر همتی، رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و علی العلاق، رییس بانک مرکزی عراق امضا شد که سازوکار نحوه پرداخت مبالغ مربوط به واردات برق و گاز ایران به عراق و سایر کالاها سرفصل اصلی این توافقنامه است.

امضای این توافقنامه پس از انجام مذاکرات هیات های دو کشور در محل هتل الرشید بغداد انجام شد.

بر اساس این گزارش، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه از جمله روح اله خدارحمی رییس هیأت‌مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی عصر سه شنبه وارد بغداد پایتخت عراق شدند و مورد استقبال علی العلاق، رییس کل بانک مرکزی این کشور قرار گرفتند.

همتی هنگام ورود به عراق در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: سفر به کشور دوست و برادر عراق که روابط بسیار خوب سیاسی، اقتصادی و تجاری با هم داریم با هدف دیدار با مسوولان و مذاکره در خصوص آخرین وضعیت همکاری ها صورت می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی شاهد حجم قابل توجهی از صادرات هستیم اما در حوزه مبادلات بانکی و پولی نواقصی وجود دارد و صادرات کنندگان با مشکلاتی مواجه هستند.

همتی گفت: طی مذاکراتی جدی در این سفر، مسائل و موانع موجود از نزدیک با مقامات رئیس بانک مرکزی و وزیر دارایی عراق به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد تا نتیجه مناسب در این زمینه حاصل شود.

رییس کل بانک مرکزی در این سفر دو روزه قرار است علاوه بر مذاکره با مسوولان پولی و اقتصادی عراق و دیدار با فعالان اقتصادی دو کشور، همچنین با رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفت و گو کند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=7836
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)