دوشنبه 17 جولای 2017 - 2:14

اشتغال‌زایی ۲۴۰۰ نفری با تسهیلات ۶هزار میلیارد تومانی بانک صادرات

این تسهیلات مالی دربخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات، بازرگانی، مسکن و ساختمان در اختیار فعالان اقتصادی قرار گرفته است.

اشتغال‌زایی ۲۴۰۰ نفری با تسهیلات ۶هزار میلیارد تومانی بانک صادرات

بانک صادرات ایران طی ١۵ ماهه گذشته و با پرداخت ۶٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات، معادل ٢۴٠٠ شغل در استان خراسان رضوی ایجاد کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و همسوئی با سیاست های دولت محترم و به منظور رشد و شکوفایی اقتصاد استان خراسان رضوی، در طی سال ١٣٩۵ و سه ماهه اول سال جاری نسبت به تأمین مالی بنگاه های اقتصادی مستقر در استان اقدام کرده به نحوی که در طی این مدت، حدود ۶٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی دربخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات، بازرگانی، مسکن و ساختمان در اختیار فعالان اقتصادی قرار داده و تنها از طریق تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط، موجبات ایجاد اشتغال برای ٢۴٠٠ نفر فراهم شده است.

همچنین در جهت تامین نیازهای مالی اقشار کم درآمد و ایجاد اشتغال برای آن‌ها، مدیریت شعب این بانک در استان خراسان رضوی طی مدت مذکور تعداد ۶٨٩ فقره تسهیلات مالی جمعا به مبلغ ٨۶ میلیارد ریال به معرفی شدگان از سوی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اعطا کرده است،

علاوه بر موارد فوق در طی سالهای ٩۴و ٩۵ و سه‌ماهه اول سال جاری تعداد ١۴ هزار فقره وام ازدواج دراختیار مزدوجین قرار داده و اعطای وام ازدواج به سایر ثبت نام کنندگان درسایت مربوطه نیز در جریان است.

همچنین در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، بانک صادرات خراسان رضوی اقدام به پرداخت تعداد ٣۶ هزار فقره وام خرید کالای ایرانی طی سال ٩۴، ٩۵ و به مبلغ ۴ هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال کرده است.

گفتنی است این بانک ازطریق انعقاد تفاهم نامه با شرکت ساپکو در طی سال‌های ٩۵،٩۴ درحدود ٢ هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی دراختیار قطعه سازان خودرو در استان خراسان قرار داده که موجبات رفع مشکلات مالی این واحدها و تثبیت اشتغال نیروی کار آنها را در پی داشته است.

یادآور می شود که در راستای حل مشکلات سپرده گذاران تعاونی منحله میزان و در چهارچوب تفاهم نامه منعقده فی مابین بانک صادرات ایران و هیأت تصفیه میزان، بانک صادرات خراسان رضوی سپرده های مردم نزد آن تعاونی را به تعداد ٣۵ هزار فقره و به مبلغ ٢٣ هزار میلیارد ریال تعیین تکلیف و پرداخت نموده و مشکلات اجتماعی – اقتصادی مرتبط با موضوع فوق تقریبا به طورکامل مرتفع شده است.

شایان ذکراست بانک صادرات ایران با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان اجرایی، قضائی و بانک مرکزی، نهایتا تأمین مالی پروژه پدیده شاندیز را درقالب کنسرسیوم بانکی (با عاملیت بانک صادرات) به عهده گرفته و در حال حاضر انجام امورمربوطه به موضوع فوق در جریان بوده و امید است به زودی پروژه فوق الذکر که یکی از طرح های مهم استان به شمار می رود، تکمیل و به بهره بهرداری برسد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1005
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)