چهارشنبه 26 جولای 2017 - 4:00

رشد ۲۰ درصدی تولید خودرو در ۴ ماهه نخست سال جاری

وزیر صنعت گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به ۲۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته نیز برسیم.

رشد ۲۰ درصدی تولید خودرو در ۴ ماهه نخست سال جاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که در چهار ماه امسال نسبت به چهار ماه سال گذشته ۲۰ درصد رشد تولید را درصنعت خودرو سازی داشتیم، گفت: پیش بینی می‌کنیم که ظرف چند سال آینده به تولید ۳ میلیون خودرو در سال برسیم.

به گزارش نگاه اقتصادی، محمدرضا نعمت‌زاده پس از افتتاح کارخانه ایران‌خودرو کرمانشاه، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این واحد در دولت قبل به تصویب رسید اما راکد و بدون هیچ گونه اقدامی باقی مانده بود.

وی با اشاره به این موضوع که تکمیل این واحد تولیدی قرار بود با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و ایران خودرو انجام شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی به دلایلی سهامش را به ایران‌خودرو منتقل کرد که انجام این کار زمانبر و طولانی شد.

نعمت‌زاده تکمیل این طرح را ظرف ۱۸ ماه از تاریخ شروع طراحی و مراحل اجرایی کار دانست و افزود: در اواخر سال گذشته نسبت به جذب نیروی انسانی و آموزش آنها آغاز شد و دربازدید یکه اواخر اردیبهشت ماه داشتم مشخص شد که طرح آماده افتتاح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پشت سرگذاشتن دوره آزمایشی تولید در این کارخانه، عنوان کرد: ظرفیت کنونی واحد تولید ۶۰ دستگاه در روز است و در حال حاضر پژوه پارس در یک شیفت تولید می شود اما این ظرفیت قرار است به تدریج بالا برود.

نعمت‌زاده با تأکید بر آغاز عملیات اجرایی فاز دوم برای توسعه این واحد به صورت همزمان، گفت: از چند قطعه ساز که قطعات ایران خودرو و سایپا را تولید می کنند دعوت کردیم و جلسه ای داشتیم برای توسعه صنایع قطعه ساز و خودرو ساز در استان کرمانشاه داشتیم.

وی ضمن درخواست از قطعه‌سازان برای حمایت از بهبود کیفیت و رونق تولید خودرو گفت: با توجه به سیاست‌های استراتژیکی که برای خودرو تدوین کردیم پیش بینی می‌کنیم که ظرف چند سال آینده به تولید ۳ میلیون خودرو در سال برسیم. همچنین در چهار ماه امسال نسبت به چهار ماه سال گذشته ۲۰ درصد رشد تولید را صنعت خودرو سازی داشتیم که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به ۲۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته نیز برسیم.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1237
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)