یکشنبه 30 جولای 2017 - 1:41

تحمیل هزینه‌های گزاف به صنعت بیمه با ایجاد تصادفات ساختگی

بنا بر اعلام اخیر پلیس آگاهی قم، یک باند پنج‌نفره در شش فقره تصادف ساختگی حدود پنج میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه خسارت دریافت کرده‌اند.

صنعت بیمه هر سال زیان قابل توجهی از محل «خسارت های ساختگی» متحمل می شود که برای جلوگیری از آن نیاز به همکاری بیشتر مردم با صنعت بیمه است.

به گزارش نگاه اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، متاسفانه برخی سودجویان با استفاده از روش های غیرانسانی، به دنبال سوء استفاده از شرکت های بیمه هستند.

آن‌ها با ایجاد تصادف های ساختگی که همه جوانب قانونی در آن رعایت شده، شرکت‌های بیمه را به پرداخت خسارت‌هایی ملزم می کنند که اصولا در یک سانحه غیرواقعی ایجاد شده‌اند.

در نمونه اخیر که از سوی پلیس آگاهی استان قم اعلام شده، پنج نفر از اعضای یک باند، ایجاد تصادف ساختگی دستگیر شده اند.

متهمان ابتدا جوانان معتاد و بیکار را شناسایی کرده و طعمه قرار می دادند. شکستن دندان با انبردست، شکستن بینی با میله آهنی، بریدن لب ها با تیغ، تزریق خون به نواحی گونه و زیر چشم برای ایجاد کبودی و ایجاد خراش توسط سمباده بر روی پوست از جمله اقدامات آنها برای مصدوم کردن سوژه بوده است.

متهمان پس از این اقدام، سوژه را به شهرستان همجوار برده و در محلی خلوت، تصادفی را صحنه سازی و سپس طی فرایندی قانونی، به دریافت دیه از شرکت های بیمه اقدام می کرده اند.

این عده تا کنون در شش فقره تصادف ساختگی، حدود پنج میلیارد ریال از شرکت های بیمه خسارت دریافت کرده اند.

به نظر می رسد برای حل این معضل، پیگیری روش های قانونی و همکاری بیشتر میان قوه قضاییه، نیروی انتظامی و صنعت بیمه با مورد نیاز است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1425
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)