پنج‌شنبه 3 آگوست 2017 - 14:41

مجمع عمومی بانک پاسارگاد؛ مجالی برای نشست صمیمانه سهامداران و مدیران

بانک پاسارگاد با حمایت بی‌نظیر سهامداران خود با اقتدار در مجمع عمومی عادی سالیانه حاضر شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک پاسارگاد، در تاریخ ۳۱تیرماه۱۳۹۶، در محل تالار بزرگ کشور برگزار شد و پس از اعلام عدم احراز حد نصاب سهامداران حاضر توسط وکیل این بانک، برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک پاسارگاد، این جلسه که به منظور بررسی و تصویب صورت‌های مالی منتهی به۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ تشکیل شده بود، با اعلام رسمیت نیافتن جلسه خاتمه نیافت، بلکه سهامداران و مدیران بانک در نشستی صمیمانه به طرح و بررسی چالش‌های پیش‌روی بانک‌ها و رویکردهای کارشناسی‌شده‌ و آینده‌نگرانه این بانک پرداختند.

در ادامه ضمن اشاره به رویدادهای گوناگون داخلی و خارجی که نظام بانکی را با چالش‌هایی مواجه ساخته است، الزام به استانداردسازی صورت‌های مالی بر اساس استانداردهای IFRS، سیاست‌های پولی محدودکننده، افزایش قیمت تمام‌شده پول، نرخ بالای سپرده قانونی و سپرده‌های قانونی متفاوت برای بانک‌های مختلف که منجر به اختلالات قیمتی پول می شود، به عنوان اما و اگرهایی که پیش روی بانک‌ها قرار دارد، توسط سهامداران مطرح شد که مدیر عامل بانک به بررسی و تبیین آنها پرداخت.

بر اساس گزارش ارائه شده، با نگاه به ۱۲ سال عملکرد مقتدرانه بانک پاسارگاد، که با بهره‌مندی از‌ توانایی و دانش سرمایه انسانی متعهد و متخصص خود رشدی روزافزون داشته است، می‌توان از آینده‌‌ی درخشان این بانک اطمینان حاصل کرد.

همچنین کسب جایگاه ۱۷۵ در بین ۵۰۰ برند برتر بانکی جهان در سال ۱۳۹۵ به‌ عنوان تنها بانک ایرانی در میان ۱۰ برند برتر بانکی خاورمیانه، کسب تندیس بانک برتر ایران برای سه سال متوالی از سوی نشریه بین‌المللی یورومانی، کسب عنوان بانک برتر جمهوری اسلامی ایران برای شش سال از سوی نشریه بنکر، کسب جایزه جهانی سازمان دانشی برتر MAKE برای پنج سال متوالی، دریافت جایزه ملی تعالی سازمانی برای ۵سال متوالی، تاییدی است بر درستی گام‌های بلندی که این بانک تاکنون برداشته‌است. کسب این موفقیت‌ها به پشتوانه‌ توجه به نیازها و تکریم و احترام مشتریان، ثبات مدیریت خلاقانه، نیازسنجی‌های مستمر با رویکرد توسعه پایدار، دور اندیشی و نوآوری‌های همگام با پیشرفت تکنولوژی و رشد متوازن، ارائه خدمات روزآمد، برنامه‌ریزی و عملکرد آگاهانه و شفاف بانک پاسارگاد حاصل شده است.

در ادامه جلسه مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به نقش بانک در رشد و توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد: هم‌اکنون ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ نفر در بخش‌های مختلف گروه‌مالی، اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای‌ و پشتیبانی از بخش‌های مختلف صنعتی، بازرگانی، کشاورزی و خدماتی و نیز حمایت از توسعه صنایع و معادن، موید ایفای نقش مؤثر این بانک در عرصه‌های اقتصادی کشور است.

وی در خصوص تعهد به قوانین و مقررات و رعایت اصول بانکداری توسط بانک تصریح کرد: بانک پاسارگاد اولین بانکی بود که در سال ۱۳۹۵ با هدف ایجاد رونق در اقتصاد، به کاهش نرخ سود بانکی پرداخت و همواره سعی در عمل به تعهدات خود داشته است. همچنین اعطای مجوز فعالیت توسط کشورهایی چون سوییس، چین، آلمان، هند و ایتالیا، نشان از وجود زیرساخت‌های سالم و کارآمد در سطح جهانی و رعایت اصول بانکداری بین المللی در این بانک دارد.

وی در پایان این نشست خود را متعهد به رعایت و تأمین منافع کلیه ذینفعان شامل سپرده گذاران و سهامداران دانست و افزود: یکی از وظیفه‌ های اصلی ما رعایت ارزش سهام سهامداران است و امیدواریم با گشایش‌های اقتصادی و خروج از رکود بتوانیم هم چون گذشته مسئولانه و هدفمند، به میهن عزیزمان خدمت کنیم.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1726
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)