شنبه 5 آگوست 2017 - 4:38

پردرآمدترین نویسندگان جهان چه کسانی هستند؟

رولینگ با کتاب «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» که در تابستان گذشته منتشر شد، به صدر فهرست ۱۰ نویسنده پردرآمد جهان بازگشت.

جی‌کی رولینگ نویسنده سرشناس بریتانیایی پس از نزدیک به یک دهه به صدر جدول پردرآمدترین نویسندگان جهان بازگشت.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از خبرآنلاین، جی‌کی رولینگ به لطف فروش بالای نمایشنامه «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» در ۱۲ ماه میان ۳۱ می ۲۰۱۶ تا ۳۱ می ۲۰۱۷ هر دقیقه بیش از ۱۸۰ دلار کسب کرده است. به این ترتیب رولینگ در این سال با درآمدی بالغ بر ۹۵ میلیون دلار لقب پردرآمدترین نویسنده سال را از آن خود کرد.

جیمز پترسون، نویسنده سرشناس آمریکایی که سه سال پیاپی صدرنشین این فهرست بود، امسال با درآمد ۸۷ میلیون دلاری در رده دوم قرار گرفته است.

«هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» تابستان گذشته روانه بازار کتاب شد و در سه روز نخست عرضه بیش از ۶۸۰ هزار نسخه از آن تنها در بریتانیا فروخته شد.

فروش خوب «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» که ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ منتشر شد و ارائه نسخه موثر رمان‌های «هری پاتر» به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار نخستین رمان نیز سهم چشمگیری در درآمد بالای رولینگ داشتند.

رولینگ پیش از این در سال ۲۰۰۸ نیز در فهرست پردرآمدترین نویسندگان سال مجله فوربز در صدر قرار گرفته بود. او و جیمز پترسون اختلاف قابل توجهی با دیگر نویسندگان حاضر در فهرست دارند. نفر سوم این فهرست جف کینی نویسنده سری کتاب‌های پرفروش «یک بی‌عرضه»‌ است که درآمد یکسالش به ۲۱ میلیون دلار می‌رسد و پس از او دن براون با درآمد ۲۰ میلیون دلاری ایستاده است.

جان گریشام و استیون کینگ از دیگر نویسندگان شاخص حاضر در این فهرست هستند. در این میان چهره‌های شاخصی چون جرج‌ آر‌آر مارتین و جان گرین در میان ۱۰ نفر نخست فهرست فوربز جایی ندارند. البته بی‌شک مارتین با ارائه کتاب جدید از سری کتاب‌های «ترانه یخ و آتش» بی‌شک به جمع ۱۰ نفر نخست بازخواهد گشت.

فوربز برای رسیدن به این فهرست مجموع درآمد نویسندگان از فروش کتاب‌های چاپی، الکترونیکی و صوتی در کنار درآمد حاصل از سینما و تلویزیون را در نظر گرفته است.

فهرست ۱۰ نویسنده پردرآمد جهان:‌

۱ – جی‌کی رولینگ با درآمد ۹۵ میلیون دلار

۲ – جیمز پترسون با درآمد ۸۷ میلیون دلار

۳- جف کینی با درآمد ۲۱ میلیون دلار

۴ – دن براون با درآمد ۲۰ میلیون دلار

۵ – استیون کینگ با درآمد ۱۵ میلیون دلار

۶ – جان گریشام با درآمد ۱۴ میلیون دلار

۶ – نورا رابرتس با درآمد ۱۴ میلیون دلار

۸ – پائولا هاوکینز با درآمد ۱۳ میلیون دلار

۹ – ال جیمز با درآمد ۱۱.۵ میلیون دلار

۱۰ – دانیل استیل با درآمد ۱۱ میلیون دلار

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1842
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)