سه‌شنبه 30 می 2017 - 1:36

افزایش ۳ درصدی قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی

متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۱۴میلیون و ۸۴۳هزار ریال بوده است.

مرکز آمار ایران با بیان اینکه قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در نیمه نخست سال ۹۵، سه درصد افزایش یافت،اعلام کرد: اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در نیمه نخست سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ معادل ۸٫۴درصد افزایش یافت.

به گزارش نگاه اقتصادی، بر اساس نتایج طرح گردآوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهرهای کشور نیمه نخست ۱۳۹۵ که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۱۰میلیون و ۴۷۶هزار ریال بوده است که نسبت به دوره‌ی قبل ۰٫۲ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل۰٫۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد این معاملات در کل کشور نسبت به دوره‌ی قبل ۴۸٫۵ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل۵۲٫۸ درصد، کاهش داشته است.

متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۱۴میلیون و ۸۴۳هزار ریال بوده است که نسبت به دوره‌ی قبل چهار درصد و نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد این معاملات در سطح کل کشور نسبت به دوره‌ی قبل۳۴٫۲ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۱٫۴درصد، کاهش داشته است.

متوسط اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور۷۷هزار و ۴۵۹ ریال (۷۷۴۵۹ریال) بوده است که نسبت به دوره‌ قبل ۶٫۹ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸٫۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد این معاملات در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل ۳۵٫۱ درصد افزایش و نسبت به دوره‌ مشابه سال قبل۰٫۹ درصد کاهش داشته است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=191
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)