یکشنبه 6 آگوست 2017 - 14:57

بحث و بررسی توسعه همکاری‌ها و روابط اقتصادی ایران و چین

در این دیدار، پیشرفت های خوبی درباره مسایل مربوط به تامین مالی طرح‌ها و پروژه های ایران و روابط بین بانکی بانک‌های دوکشورحاصل شد.

در دیدار خه لی فنگ، رییس کمیسیون اصلاحات و توسعه جمهوری خلق چین و علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، روابط اقتصادی دو کشور در ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش نگاه اقتصادی از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، علی طیب‌نیا طی گفت وگویی با خبرنگاران در حاشیه این دیدار، با اعلام این خبر گفت: در این دیدار، مسایل مربوط به تامین مالی طرح ها و پروژه های ایران و روابط بین بانکی بانک های دوکشور، به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفت و پیشرفت های خوبی در این خصوص حاصل شد.

وی با بیان اینکه قرارداد تجاری تامین مالی پروژه برقی کردن راه آهن تهران مشهد، هفته گذشته در بانک صنعت و معدن به عنوان اولین پروژه تامین مالی ایران و چین امضا شد، طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان را به احتمال زیاد، دومین پروژه ای خواند که از سوی چینی ها تامین مالی خواهد شد.

طیب نیا اظهار داشت: علاوه بر این موارد، حجم انبوهی از پروژه ها در طول زمان به طرف چینی معرفی شده که امروز به ما قول دادند که همه آنها را با سرعت مورد بررسی قرار داده و وارد مرحله تامین مالی بشوند.

وی افزود: همین طور بانک ” بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیایی ” (a.w.i.b ) که ایران هم جزو موسسین آن هست؛ هم اکنون در حال بررسی تعدادی پروژه های ما جهت تامین مالی است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین در خصوص روابط بین بانک ها هم صحبت کردیم و طرف چینی قول داد که این موضوع را پیگیری کند و هر چه سریع تر روابط بین بانکی بانک های ایرانی و چینی برقرار بشود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=1934
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)