پنج‌شنبه 10 آگوست 2017 - 16:00

کره شمالی: ترامپ فقط زبان زور را می‌فهمد/ طرح حمله به گوام هفته آینده آماده می‌شود

به گفته فرمانده نیروهای راهبردی کره شمالی، طرح این حمله تا اواسط آگوست آماده می‌شود و اجرای آن به دستور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بستگی خواهد داشت.

کره شمالی: ترامپ فقط زبان زور را می‌فهمد/ طرح حمله به گوام هفته آینده آماده می‌شود

کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای طرح دقیق حمله به گوام با هدف پاسخ به تهدیدات آمریکا را تشریح کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از فارس، کره شمالی روز پنج‌شنبه در واکنش به اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، اعلام کرد طرح حمله به جزیره «گوام» به زودی تکمیل و آماده اجرا می‌شود.

ترامپ روز سه‌شنبه گفت در صورت ادامه تهدیدات کره شمالی، واشنگتن به «آتش و خشم» به پیونگ‌یانگ پاسخ می‌دهد. وی ساعاتی بعد هم گفت امیدوار است آمریکا مجبور به استفاده از زرادخانه اتمی خود علیه کره شمالی نشود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در واکنش به این اظهارات ترامپ، بیانیه‌ای را منتشر کرده که در آن صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا، «مشتی مزخرفات» توصیف شده است.

کیم راک گیوم، فرمانده نیروهای راهبردی کره شمالی در این بیانیه گفته است: «همانطور که پیشتر تصریح کردیم، نیروی راهبردی ارتش خلق کره به صورت جدی در حال بررسی طرح حمله به گوام از طریق شلیک همزمان ۴ موشک بالستیک راهبردی میان‌برد “هوسانگ-۱۲” با هدف مقابله با نیروهای دشمن در پایگاه‌های نظامی آن‌ها در گوام و ارسال پیامی مهم به ایالات متحده است.»

گیوم با بیان اینکه ترامپ در واکنش به ناخرسندی کره شمالی از تحریم‌های جدید شورای امنیت «مشتی مزخرفات» مطرح کرده، گفت رئیس‌جمهور آمریکا «متوجه وخامت اوضاع نشده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «برداشت نیروی راهبردی کره این است که گفت‌وگوی درست با چنین آدمی که عقلش را از دست داده، ناممکن است و تنها قدرت مطلق است که بر او اثرگذار می‌گذارد.»

در این بیانیه در اقدامی عجیب مختصات هدف مد نظر، نوع موشک‌ها و حتی مسیر مورد نظر در طرح احتمالی کره شمالی، اعلام شده است.

گیوم گفته است: «چهار موشک هوسانگ-۱۲ که توسط ارتش خلق کره شلیک می‌شوند، از آسمان شیمان، هیروشیما و کویچی ژاپن عبور خواهند کرد. آن‌ها ۳۳۵۶٫۷ کیلومتر، یعنی ۱۰۶۵ ثانیه پرواز کرده و در آب‌های در فاصله ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری گوام فرود خواهند آمد.»

به گفته وی، طرح این حمله تا اواسط آگوست، یعنی یک هفته دیگر، آماده می‌شود و اجرای آن به دستور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بستگی خواهد داشت.

در پایان این بیانیه آمده است: «به دقت مواضع و رفتار ایالات متحده را تحت نظر داریم.»

گوام جزیره‌ای در اقیانوس آرام است که تحت حاکمیت آمریکا قرار داشته و میزبان حجم انبوهی از تجهیزات نظامی و نیروهای آمریکایی است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2110
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)