پنج‌شنبه 1 ژوئن 2017 - 2:31

حمایت از ارتقا سلامت عمومی در دستور کار بانک قرض‌الحسنه مهر

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در این خصوص گفت: یکی از سیاست ها و اهداف اصلی این بانک توجه و اهتمام جدی به موضوع مسئولیت های اجتماعی است.

تفاهم نامه همکاری در حوزه سلامت اجتماعی میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضای مرتضی اکبری مدیرعامل بانک و دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت رسید.

به گزارش نگاه اقتصادی، همکاری فی مابین در زمینه های توسعه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی در چارچوب مسئولیت های اجتماعی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و ضوابط، مقررات و بخشنامه های داخلی بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک مرکزی ج.ا.ا از موضوعات اصلی این تفاهم نامه است.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: افراد بیمار از جمله اقشاری هستند که در معرض مشکلات عدیده مالی قرار می گیرند که خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت جامعه بخش عمده ای از مسائل حل شده است ولی همچنان هزینه هایی به افراد ضعیف متحمل می گردد که می توانیم نقش حمایتی از آنان را بر عهده داشته باشیم.

سیدمحمد هادی ایازی اظهارداشت: بنگاه های تولیدی و اقتصادی می توانند در چارچوب مسئولیت های اجتماعی خود از این اقشار حمایت نمایند، همچنین افزایش تعاملات بانکی در حوزه قرض الحسنه به منظور ارائه خدمات شایسته تر به نیازمندان واقعی جامعه، سطح معنوی اقدامات صورت گرفته را افزایش خواهد داد.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب بانک قرض الحسنه مهر ایران در حوزه سلامت و درمان جامعه افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می تواند در حوزه های خیریه سلامت، ارائه خدمت به مددجویان تحت پوشش و نیازمندانی که در تامین هزینه های درمان با مشکل روبرو می شوند، تعامل با باشگاه خیرین سلامت، پرداخت تسهیلات به کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی، بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی و … کمک رساند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این خصوص گفت: یکی از سیاست ها و اهداف اصلی این بانک توجه و اهتمام جدی به موضوع مسئولیت های اجتماعی است.

مرتضی اکبری افزود: با هدف گسترش تعاملات بانکی و انعقاد تفاهم نامه میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرد هم آمدیم تا بتوانیم با استفاده از طرح های تسهیلاتی و امکانات این بانک در حوزه سلامت خدمات مطلوبی را ارائه نماییم.

وی ضمن ابراز آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان برای همگان افزود: بسیار خرسندیم که این تفاهم نامه برپایه نیاز جدی کشور در حوزه سلامت تنظیم شده و در ماه مبارک رمضان که سرشار از خیر و برکت است، توسط طرفین امضا می‌شود.

اکبری با تشریح سبد محصولات و طرح های تسهیلاتی این بانک تصریح کرد: امیدواریم خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز کمک رسان اهداف و برنامه های وزارت بهداشت در حوزه سلامت باشد و افراد بیشتری با استفاده از این امکانات بتوانند مشکلات مالی خود در زمینه درمان و ارتقاء سلامت جامعه را برطرف کنند.

وی با اشاره به تفاوت بدنه و ساختار بانک قرض الحسنه مهر ایران با سایر بانکهای کشور ادامه داد: فعالیت های این بانک در جهت رفع نیازمندی های جامعه می باشد و سهامداران، دولت و کارکنان این مجموعه به هیچ وجه تفکر تامین و ایجاد سود را ندارند واز همه خیرین کشور در حوزه های گوناگون دعوت می نماییم که با تمرکز بخشی از حسابهای جاری خود در این بانک ذخیرساز پوشش بیشتری از آحاد جامعه باشند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: ماموریت مقدس بانک در راستای ترویج فرهنگ قرض الحسنه باعث شده تا همکاران ما در بانک با همت و جدیت بیشتری برای رفع نیاز جامعه حداکثر تلاش خود را به کار گیرند به نحوی که با جلب رضایت مشتریان و اقدامات مطلوب و موثر انجام شده در ۲ ماه ابتدای سال جاری موفق به رشد ۸ درصدی منابع بانک شده ایم که جذب این حجم از منابع قرض الحسنه در این مدت زمانی برای شبکه بانکی کشور بی بدیل است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=213
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)