دوشنبه 5 ژوئن 2017 - 16:25

“اقتصادنوین” رییس کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور شد

با رای اکثریت، مجددا علی کبیری، رییس فعلی کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور، به ریاست این کمیسیون منصوب شد.

برای دو سال آینده “اقتصادنوین” رییس کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور شددر اولین جلسه کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور در سال ۹۶، ریاست این کمیسون با نظر اکثر نمایندگان بانک‌های خصوصی به سرپرست مدیریت بازار و توسعه مشتریان بانک اقتصادنوین رسید.

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در این جلسه که با هدف تعیین رییس، نایب‌رییس و دبیر کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور برگزار شد و بیش از ۴۰ تن از نمایندگان بانک‌های خصوصی حضور داشتند، با رای اکثریت، مجددا علی کبیری، رییس فعلی کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور، به ریاست این کمیسیون منصوب شد. همچنین نازیلا آستانی‌نژاد از بانک کارآفرین نیز به عنوان نایب رییس کمیسیون و کمال نیک‌سیرت از بانک اقتصادنوین به عنوان دبیر برای دوسال دیگر انتخاب شدند.

در این نشست ابتدا کبیری به تشریح وضعیت فعلی کمیسیون کارت بانک‌ها پرداخت و با اشاره به نواقص و ضعف‌های موجود در این کمیسیون، بر تعامل بیشتر بانک‌ها برای افزایش دانش در خصوص خدمت کارت اعتباری، بهره‌برداری صحیح از فرصت‌ها و به اشتراک گذاشتن دانش بین یکدیگر تاکید کرد.

در ادامه کمال نیک‌سیرت دبیر کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور، گزارشی از عملکرد دو ساله این کمیسیون به شرح زیر ارائه کرد:

– تدوین و تصویب آئین‌نامه کمیسیون کارت بانک‌های خصوصی کشور
– رونمایی از سایت کمیسیون کارت بانک‌ها (www.bankscard.ir)
– انتخاب شورای سیاست‌گذاری، هیات تحریریه و شورای راهبری سایت کمیسیون
– تشکیل کارگروه‌های تخصصی کارت، ابزارهای پرداخت، کارت اعتباری و اتصال به اسکیماهای بین‌المللی پرداخت
– افزایش تعاملات با اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی ج.ا.ا و به رسمیت شناخته شدن کمیسیون توسط آن بانک محترم
– بررسی دستورالعمل کارت هدیه، بن کارت، ضبط کارت توسط دستگاه‌های خودپرداز و … در کارگروه تخصصی کارت
– پیش‌برد اهداف بانک‌ها و بانک مرکزی ج.ا.ا در خصوص دستورالعمل کارت اعتباری (مرابحه، خرید کالای ایرانی، دستورالعمل کارمزدها)
– برگزاری جلسه و کارگاه آموزشی اتصال به اسکیماهای بین‌المللی پرداخت با حضور کارشناسان بانکی متخصص این حوزه
– پیش‌برد اهدف بانک‌ها و بانک مرکزی ج.ا.ا در خصوص دستورالعمل جدید تراکنش‌های مجاز شتابی و کد مجاز محصولات کارت
– پیش‌برد اهداف بانک‌ها و بانک مرکزی در خصوص سامانه مکنا

گفتنی است بعد از ارائه گزارش عملکرد، رأی گیری برای انتخاب مجدد ریاست کمیسیون صورت گرفت و با توجه به اینکه ریاست دوره‌ای بانک اقتصادنوین در این کمیسیون به پایان رسید، تمامی نمایندگان با تاکید بر حفظ شرایط موجود، بر همان ترکیب قبلی اعضای منتخب رأی دادند.
در پایان رأی گیری، نمایندگان بانک‌های خصوصی با بررسی عملکرد کمیسیون، نقاط ضعف و قوت را بازگو کردند و راهکارها و الگوهای مناسب و مفیدی را برای عملکرد بهتر این کمیسیون ارائه دادند.

 

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2396
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)