سه‌شنبه 22 آگوست 2017 - 14:13

ایران؛ کلید رونق اقتصادی قلب بین‌النهرین

پیلتن گفت: صادرات ایران به سوریه در چهارماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد دوبرابری را تجربه کرده است.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: صادرات ایران به سوریه در چهارماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد دوبرابری را تجربه کرده است.

به گزارش نگاه اقتصادی، فرزاد پیلتن با اشاره به رشد صادرات ایران به سوریه گفت: طی چهارماهه نخست سال ۱۳۹۵، صادرات ایران به سوریه ۲۹ میلیون دلار بود که این رقم در چهار ماهه منتهی به تیر ماه سال جاری به ۵۸ میلیون دلار رسیده است.

وی افزود: از عمده‌ترین اقلامی که به سوریه صادر شده می‌توان ترکیبات آلی، مکمل‌های دارویی، شیرخشک، قطعات توربین بخار، دستگاه بیهوشی، شیرآلات، استرلیزه کننده‌های طبیعی و دستگاه‌های رادار را نام برد.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت در خصوص نشانه‌های ورود سوریه به دوره رونق اقتصادی، گفت: پس از ۶ سال وقفه، نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی دمشق دیروز آغاز به کار کرد که سهم ایران از این رویداد، پاویونی به وسعت ۶۰۰ متر و حضور۳۰ شرکت مطرح است.

پیلتن در ادامه تشریح کرد: این نمایشگاه با حضور نخست‌وزیر سوریه و سفیر ایران در سوریه و همچنین نماینده رئیس جمهور در ستاد سوریه، افتتاح شد و بیش از ۳۰۰ هزار نفر در نخستین روز نمایشگاه از پاویون ایران بازدید کردند.

وی در پایان عنوان کرد: نمایشگاه تخصصی نیز با عنوان “بازسازی سوریه” از ۲۸ شهریور تا اول مهر ۹۶ برگزار خواهد شد که جمهوری اسلامی ایران برای شرکت گسترده در این نمایشگاه برنامه‌ریزی جامعی را در دست اقدام دارد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2502
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)